Kategoriler
Rehberler

iPhone X’de Yüz Tanıma Kilidini Kullanma

Apple‘ın ürettiği iPhone markasının en son trendi iPhone X, diğer iPhone kullanıcıları tarafından çok merak ediliyor. Merak edilmeye değer iPhone X, yüz tanıma kilidi ile kullanıcılara sunulacak.

Güvenlik açısından kullanıcılarına her türlü imkanı sağlayan iPhone, X modeli ile özelliklerine yüz tanıma kilidini ekleyerek kullanıcıları için telefon kilidi ekranının aşılmazlığı bakımından bir

iPhone X’de Yüz Tanıma Kilidini Kullanma

Parmak izi kilidinden sonra yüz tanıma kilidi ile kilit ekranı güvenliğini üst seviyeye çıkartan iPhone, iPhone X ile yüz tanıma kilidini sundu.

iPhone X, yüz tanıma kilidine tanıttığınız suratı gördüğünde kilit ekranını geçer. Eğer yüz tanıma kilidine takılan başka simalar varsa onlar da kayıtsız kalmaz! iPhone X, telefonunuzu açmaya çalışan kişilerin suratını kaydeder. iPhone X, bu özelliğini burada belirtmektedir.

Genel anlamıyla iPhone X, kilit ekranını sizin suratınızı görmeden geçmez. Tanımadığı suratları tuzağına düşürür ve telefonun hafızasına bu suratları kaydeder. Bu da demek oluyor ki bir kafede arkadaş ortamında telefonunuzu masanın üzerinde rahatça bırakabilir, telefonunuzu karıştırmayı düşünenlere göz dağı verebilirsiniz.

Eğer siz de iPhone X’in yüz tanıma kilidini geçemezseniz alternatif olarak oluşturmuş olduğunuz PIN ile karşılaşırsınız. Bu PIN’i de başkalarının aşamayacağı kadar güçlü oluşturun.