Kategoriler
Rehberler

Android: Xiaomi Mi A1 Açılış Animasyonunu Kurmak

Uygun fiyatlı cihazlar içeren Android One ailesine katılan son üye Xiaomi Mi A1 bir süredir satışta. Bu model henüz Android 7.0 yüklü ama yakında Android 8.0 alması bekleniyor. Yer alan ziller, duvar kağıtları ve boot animasyonu ilgi görmeye devam ediyor. Açılış animasyonunu siz de kurabilirsiniz.

Android: Xiaomi Mi A1 Açılış Animasyonunu Kurmak

Android cihaz sahipleri root aldıktan sonra ZIP paketini indirip TWRP gibi bir kurtarma menüsü içinden kurulum yaparak geçiş yapabiliyor. Android Xiaomi Mi A1 için hazır edilen boot animasyonunu MIUI yazılım geliştiricisi hazırladı. Port edilen boot animasyonu farklı cihazlarda sorunsuz işliyor ve hızlı akıcı görüntü sunuyor. Öncelikli olarak cihaz ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel yani Full HD olan diğer cihazlarda harika göründüğü söyleniyor. 3 MB boyutlu dosyayı indirmek için: bootanimation_FlashableZip_2

  • Cihazda kurtarma menüsü varsa ZIP paketini depolayıp sadece kurtarma menüsünden açın ve flash atın
  • Kurtarma menüsü yoksa ama root varsa o zaman ZIP paketi içindeki dosyaları çıkarıp dosya gezgini uygulamasıyla system/media klasörüne çıkardığınız bootanimation.zip dosyasını aynen atabilirsiniz. Öncelikle eskisini yedeklemenizi öneriyoruz.
İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.