Kategoriler
Rehberler

iOS 11: iCloud’u Kapatma

Apple, iOS 11 güncellemesi ile iCloud‘u entegre etme biçimini değiştirdi. Önceki güncellemelerde iCloud’da oturum açma ve kapatma oldukça basitti. iOS 11 güncellemesi ile neredeyse bu güncellemeyle sahip tüm cihazlardaki bazı özellik değişti.

iOS 11: iCloud’u Kapatma

iOS 11 güncellemesine sahip cihazlarınızda iCloud’u kapatmak için cihazın Ayarlar uygulamasına dokunun. Daha sonra, açılan ekranda yer alan profilinize dokunun. Ekranı aşağıya kaydırın ve iCloud için bir anahtar göreceksiniz: Kapatın.
İşlemin ardından uygulamalar listesini takip edin. Burada iCloud’u halen daha kullanan uygulamalar var. Verilerinizi senkronize etmek ve saklamak için iCloud’u kullanan uygulamalar, siz iCloud’u kapatsanız bile çalışmaya devam ediyor. Bunun önüne geçmek için de iCloud Yedeklemesi‘ni kapatın.

Uygulamaların iCloud’a Erişimini Engelleme

iCloud sürücüsünü kapatmanıza rağmen bazı uygulamalar halen daha iCloud’unuza erişebilir. Bunlar, dosyaları iCloud’a kaydeden iMovie veya Pages gibi uygulamalardır. Ne yazık ki iCloud’u kullanan uygulamaların tamamını listelemek mümkün değildir. Bunun için Ayarlar’daki tüm uygulamaları tek tek tıklayarak iCloud’a bağlı olup olmadığını kontrol etmektir. Dosya ve oyun uygulamaları, büyük olasılıkla iCloud’u kullanır.

Uygulamanın iCloud’a erişimini engellemek için Ayarlar‘a gidin ve iCloud ile bağlantısı koparmak istediğiniz uygulamanın isminin üzerine tıklayın. iCloud’a Yükle düğmesi aktifse bu düğmeyi kapatın.

iOS 11: iCloud’u Kapatma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.