Kategoriler
Konular

iPhone X’deki Çentiği Gizleyen Duvar Kağıtları

Şu ana kadar üretilmiş en çekici akıllı telefonlardan biri olan iPhone X ile Apple’ın kararı çerçevesiz ekran için Home butonunu kaldırmak ve ön kamerayla alıcıları üstteki şeride sıkıştırmak oldu ama bu tasarımdan ötürü sağ ve sol üst köşelerde çentik sorunu belirdi yani estetik denemez.

iPhone X’deki Çentiği Gizleyen Duvar Kağıtları

Üst kısımdaki alıcıların ortaya toplanıp yanlarda saat, Wi-Fi, 4G ve diğer bildirimler için yer bırakılması biraz iyi olmadı. Bu nedenden ötürü çentik kısımlarını kullanırken bunları ön plana çıkarmadan ana ekrandan ayıran duvar kağıtları daha fazla ilgi görüyor. Tek fark üstteki kısma gelen duvar kağıdının siyah zeminle boyanması.

[appbox appstore id1294836169]

Birinci seçenek App Store ortamından Notcho adlı uygulamayı indirip kurmak ve hangi duvar kağıdı olursa üzerine siyah üst şerit atmasını sağlamak.

screenshot.1510564573

Uygulamayı kurup çalıştırınca fotoğraf seçme izni verecek ve fotoğraflarınızı düzenleyip üst kısmı karartmasını sağlayacaksınız. Diğer seçenekse doğrudan internet ortamındaki çentiksiz yapıya uygun iPhone X duvar kağıtlarını indirmek: https://www.mediafire.com/folder/o2wqqftfedrjh/Notchless_Wallpapers

screenshot.1510564667

Arzu ederseniz bilgisayar başına geçip elinizdeki herhangi bir duvar kağıdını bu hale getirmek için ekteki PSD dosyasından destek alıp katman düzenlemesi yapabilirsiniz: http://www.mediafire.com/file/i3pgcfaz85n6nxa/NotchlessWallpapers-GadgetHacks.psd

screenshot.1510564823

Dosyanız hazır hale gelince tek yapmanız gereken görseli telefonda açıp paylaşma menüsü içinden duvar kağıdı olarak kullanmayı seçmek. Bir sonraki adımda perspektif değil sabit seçmeniz gerekiyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.