Kategoriler
Rehberler

Android: İstenmeyen Uygulama Dosyaları ve Fotoğrafları Silerek Boş Alan Bırakma

Telefonunuzda yer alan uygulamaları ve fotoğrafları SD kart’a taşıyarak veya telefonunuzdan silerek, telefon hafızasında geniş bir yer açabilirsiniz. Bunun için bir çok uygulama Google Play Store’da listelense de her uygulama işini çok iyi yapmıyor.

En iyi dosya temizleme uygulamaları hakkında sizler için hazırladığımız rehbere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Android: İstenmeyen Uygulama Dosyalarını ve Fotoğrafları Silerek Boş Alan Bırakma

Telefonunuzda yer alan ve farkına varamadığınız gerekli ya da gereksiz fotoğraf ve uygulamaları silerek telefonunuzun depolama alanında boş yer açabilirsiniz. Fotoğraf ve uygulamaları SD karta taşımanız dahili depolama alanında boş yer açacak en etkili yöntemlerden birisi olacaktır. Henüz beta halinde olan Files Go Beta isimli uygulama, fotoğrafları ve uygulamaları telefonunuzun dahili depolama alanından silerek veya dahili depolama alanından SD karta taşıyarak boş alan açar.

İlginizi Çekebilir:  Telefondan flaşla gizli mesaj gönderme

Files Go Beta’yı indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı indirin ve açın. Uygulama ana ekranında ilk girişiniz esnasında sizden istenen İzin Ver talebini onaylayın.

Uygulama ana ekranında İndirilenler bölümüne girin. İndirilenler’de yer alan dosyaları silerek telefonun dahili depolamasında boş alan açabilirsiniz. Bunun için dosyaların tümünü seçin ve Sil‘e dokunun.

Aynı şekilde, uygulamaları da temizleyerek telefonunuzun hafızasında yer açabilirsiniz. Telefonunuzda bulunan ama 30 gündür girmediğiniz dosyaları da kayıt altına alır ve size bunları bildirir. Bildirimleri açmak için uygulama ana ekranının sağ üst köşesinde üst üste bulunan noktaya dokunun. Kullanılmayan Uygulamalar‘ı aktif hale getirin.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android: İstenmeyen Uygulamaları ve Fotoğrafları Silerek Boş Alan Bırakma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.