Kategoriler
Konular

Android’de En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları

Android telefonların hafızası uygulamalarla ve uygulama içerisinde yer alan gereksiz, büyük boyutlu dosyalarla dolunca depolama sorunu yaşanıyor. Depolama sorunu yaşanmasının; büyük boyutlu uygulamalar, telefonda SD kart bulundurmama gibi çeşitli nedenleri olsa da büyük boyutlu ve gereksiz dosyalar akıllı telefonlarda çok yer kaplamaktadır.

Büyük boyutlu ve gereksiz dosyaların kaç tane olduğunu elimizle sayamayız. Sayamadığımız gibi bunları yardım almadan temizlemek de mümkün olmayabilir. Çünkü telefonumuzda; telefon sisteminin, uygulamaların ve SD kartın yüzlerce dosyası bulunmakta. Gereksiz yer kaplayan büyük boyutlu ve gereksiz dosyaları da bulmak bu yüzden zorlaşıyor.

Google Play Store‘da listelenen ve indirilmeye hazır dosya temizleme uygulamaları ile sorun basit bir şekilde çözülebilir.

Android’de En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları

1- SD Maid

Android telefonunuza yüklü olan uygulamaları telefonunuzdan kaldırdığınızda ne yazık ki uygulamanın tüm dosyaları silinmez. Telefonun depolama alanında kalan bu uygulamalar SD Maid ile temizlenebilir. Google Play Store‘da yer alan SD Maid, telefonun içerisinde yer alan tüm dosyalara ulaşır ve gereksiz dosyaları tespit eder. Önbellek veya depolama alanını temizlemek için de sistem uygulamalarını, yüklü uygulamaları ve uygulama veritabanlarını tarar.

SD Maid’i buraya tıklayarak Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Android: En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları

2- Files Go Beta

Şu anda indirilmek için tam teşekküllü olmayan Files Go Beta, Google Play Store’da yer alıyor. Uygulamanın henüz Beta sürümünde olması dosyaları temizleme işleminin gecikebileceği, aksayabileceği ve durabileceği konusunda kullanıcılara biraz tereddüt bırakabilir. Önbellek ve depolama temizleyici Files Go Beta’yı indirmek için buraya tıklayın.

Android: En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları

3- CCleaner

Bilgisayarlar için gereksiz dosya temizleme uygulaması olan CCleaner, Android cihazlar için de Google Play Store’da listeleniyor.

CCleaner telefonda, uygulamaların bıraktığı gereksiz dosyaları temizler. Eğer uygulamanın sizlere ayriyeten sunduğu reklamları kaldırma ve gereksiz dosyaları silme işlemini zamanlayarak, zamanlı olarak otomatik temizleme özelliklerini de kullanmak istiyorsanız CCleaner’ı Pro sürümüne yükseltmeniz gerekecektir.

CCleaner‘ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Android: En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları

Android’de En İyi Dosya Temizleme Uygulamaları ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.