Kategoriler
Rehberler

Android: Bir Şarkıyı Telefonun Zil Sesine Dönüştürme

Android telefonunuza entegre edilmiş zil sesleri çok sıkıcı olabilir. Elbette, telefonunuzda var olan zil seslerini değiştirebilirsiniz. Sevdiğiniz bir müziğin tamamını telefon zil sesi olarak ayarlasanız da gelen aramalarda, müziğin tamamını çaldırmak mümkün değildir.

Bu rehberimizde sizlere, en sevdiğiniz ve zil sesi yapmak istediğiniz bir şarkının, en eğlenceli bölümünü telefon zil sesi olarak yapmayı anlatacağız.

Android: Bir Şarkıyı Telefonun Zil Sesine Dönüştürme

Android telefonunuzda bir şarkıyı telefonun zil sesine dönüştürmek için Ringdroid size yardımcı olacak. Rindroid’i Google Play Store‘dan indirmek için buraya tıklayın.

Rindroid’i Android telefonunuza indirdikten sonra açın. Telefonunuza indirdiğiniz veya telefonunuzda yer alan en sevdiğiniz şarkıların bulunduğu ekran ile karşılaşacaksınız. Telefonunuzdaki tüm ses dosyalarına erişmek için Tümü Göster‘e tıklayın. Bu ekranda, zil sesine dönüştürmek istediğiniz şarkıyı seçin.

Şarkıyı seçtikten sonra uygulama ana ekranında ses dalgaları grafiği çıkar. Şarkının hangi bölümünü zil sesi yapmak istiyorsanız Start ve End‘e o bölümün zaman değerlerini girerek ya da ses dalgaları grafiğinin üzerinde yer alan çubuğu hareket ettirerek belirleyin. Şarkının hangi bölümünün zil sesi olacağını belirledikten sonra üst tarafta yer alan diske tıklayın ve dilerseniz oluşturduğunuz zil sesini isimlendirin.


Android: Bir Şarkıyı Telefonun Zil Sesine Dönüştürme ve diğer konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.