Kategoriler
Rehberler

Android Oreo: Parmak İzi Hareketlerini Özelleştirme

Parmak izi okuma özelliği ile akıllı telefonlarda oluşturulan güvenlik kilidi, diğer güvenlik kilidi oluşturma yöntemlerine göre en güvenlisi. Parmak izi okuyucuya parmak izinizi okuttuğunuzda telefon bunu algılar ve kilit ekranını açar. Neredeyse, son zamanlarda çıkan üst segment telefonların hepsinde yer alan Parmak izi okuyucu özelliği kullanıcıların telefon tercihi yaparken en önemli dikkat ettiği özellik oluyor.

Parmak izi okuyucu özelliği için akıllı telefonlarda yer alan sensörler Android cihazlarda çeşitli şekillerde görevlendirilebiliyor. Bu sayede, parmağınızı okuttuğunuzda telefonda işlem yapacağınız yere tek dokunuşta gidebilirsiniz.

Android Oreo: Parmak İzi Hareketlerini Özelleştirme

Parmak izi hareketlerini özelleştirerek telefonunuzun kilit ekranı için güvenli ve kırılamaz bir güvenlik çemberi çizebilirsiniz. Parmak izi hareketlerini özelleştirmeye, Fingerprint Gestures isimli uygulamayı Google Play Store‘dan indirerek başlayın. Fingerprint Gestures’i buraya tıklayarak Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra, Ayarlar > Erişilebilirlik‘e gidin ve İnternet Hizmetleri başlığının altında yer alacak olan Fingerprint Gestures’i seçin ve aktifleştirin.Android Oreo: Parmak İzi Hareketlerini Özelleştirme

Fingerprint Gestures’i açın. Uygulama ana ekranında yer alan çeşitli parmak izi hareketlerini seçerek bu hareketlere birer görev atayın. Örneğin parmak izi okuyucu sensörünün üzerinde parmağınızı yukarı doğru kaydırdığınızda kamerayı açmak gibi.

Android Oreo: Parmak İzi Hareketlerini Özelleştirme

Tüm bu işlemlerin ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon yeniden başladıktan sonra parmak izi okuyucu sensörüne atadığınız parmak izi hareketlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Oreo: Parmak İzi Hareketlerini Özelleştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı buraya tıklayarak forumumuz üzerinden bize sorabilirsiniz. Sağlıcakla kalın!