Kategoriler
Rehberler

Android: Pusulayı Kalibre Etme

12. yüzyıldan günümüze çeşitli şekillerde gelen ve hayatımızın çeşitli alanlarına giren pusula, yön bulmak için kullanılan bir mekanizmadır. 12. yüzyılda belkide sadece bir kutu içerisinde yer alan devasa ya da küçük pusula mekanizması, günümüzde akıllı telefonlarımızın içinde yer almakta.

Google Maps‘te yer alan veya telefonunuzda indirdiğiniz pusulanın verim sağlamadığını düşünüyorsanız pusulanızı kalibre edin. Pusulanızı kalibre ederek, pusulanın Google Maps’te ve telefon uygulamanızda en verimli haliyle çalışmasını sağlayın.

Android: Pusulayı Kalibre Etme

1- Pusulayı Kalibre Etmek İçin Cihazı Elinizde Birkaç Kez Döndürün

Android cihazınıza Pusula‘yı yükleyin. Pusula’yı yüklemek için buraya tıklayın. Pusula uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açın. Uygulama sizden bazı izinler isteyebilir. İzinleri onaylayın ve geçin. İlk önce telefonunuzu her zaman tuttuğunuz gibi düz bir şekilde tutun. Ardından telefonunuzu arkaya ve kendinize doğru birkaç sefer eğin. Bu işlemin ardından telefonunuzu tekrar, her zaman tuttuğunuz gibi tutun. Şimdi de telefonu sağa ve sola yatırın, çevirin.

2- Üçüncü Parti Uygulamalar İndirin

Google Play Store’dan GPS Essentials‘i indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın. GPS Essentials, pusulanızın ve diğer algılayıcılarınızın durumunu kontrol eder ve kontrol edilmesi gerektiğinizde bunu size bildirir.

3- GPS Performansını Artırın

GPS performansını artırarak pusulanızın ve diğer algılayıcılarınızın daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. GPS Performasnını Artırma başlıklı rehberimizi buraya tıklayarak okuyun ve adımları takip edin.

Android: Pusulayı Kalibre Etme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.