Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone 8, 8 Plus ve X İle Kablosuz Şarj Aktivasyonu

Uzun zamandır beklenen duyuru Apple tarafından yapıldı ve bu seneki iPhone 8, 8 Plus ve onuncu yıla özel iPhone X modellerine kablosuz şarj desteği eklendi. Cam arka kısma geçen yeni cihazları kablosuz şarj etmek için ek bir adaptör almak gerekiyor ve işlem normalden daha uzun sürüyor.

iOS: iPhone 8, 8 Plus ve X İle Kablosuz Şarj Aktivasyonu

Kablosuz şarj ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta işletim sisteminin de güncel olması. iOS 11.2 güncellemesinden sonra destek veriliyor. Qi uyumlu herhangi bir şarj beşiğini alıp kullanabilirsiniz ama Apple onaylı olmasında fayda var yoksa işlem çok yavaş hale gelebilir. İşte bu nedenden ötürü şu aşamada sadece uygulama geliştiriciler ve Beta programına üye olan kullanıcılar iOS 11.2 kullanıp kablosuz şarj yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

screenshot.1510745291

Eğer acelem yok diyorsanız bu ay sonuna doğru iOS 11.2 sürümünün genel dağıtıma girmesi bekleniyor. O zamana kadar Qi şarj beşiklerini analiz edip temin edebilirsiniz ama bizce önce iOS 11.2 dağıtımını beklemek sonrasında Qi beşiklerin incelemelerini okuyup seçim yapmak daha mantıklı. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.