Kategoriler
Rehberler

LG V30: Geri Tuşunun Çalışmaması Sorunu ve Çözümü

LG V30 akıllı telefonda Geri Tuşunun Çalışmaması Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Ne yazık ki hiçbir teknolojik cihaz sıfır sorunlu şekilde elimize ulaşmıyor. Söz konusu akıllı telefonlar olduğunda aklımıza bununla ilgili çok sayıda örnek gelmekte. Hangi segmentte olursa olsun yeni cihazlar beraberlerinde sorunlarla gelebiliyor. Bunlar çoğunlukla donanımla alakalı değil de yazılımsal hatalardan ötürü ortaya çıkıyor.

Güney Kore merkezli teknoloji firması LG’nin amiral gemisi akıllı telefon modellerinden V30’da geri tuşunun çalışmaması sorunuyla karşılaşılabilmekte. Ekranda geri tuşuna dokunulduğunda tepki alınamayabiliyor. Geri tuşu kullanıldığında ışığın yanmaması da söz konusu olabiliyor. Bunlar her ne kadar büyük problemler gibi görünse de cihazın ayarlarında yapacağınız küçük bir düzenleme ile sorunu geride bırakmanız olası. Güç tasarrufu özellikleri geri tuşunun çalışmasıyla ilgili sorunlara neden olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

LG V30: Geri Tuşunun Çalışmaması Sorunu ve Çözümü

  • Öncelikle V30 akıllı telefonun ekran kilidini açın.
  • Menü sayfasına erişin ve Settings menüsünü görüntüleyin.
  • Quick Settings seçeneğine girin.
  • Power Saving ile devam edin.
  • Ardından Power Saving Mode seçeneğine erişin.
  • Restrict Performance‘ı bulun.
  • Turn off touch key light seçeneğinin kutucuğundaki işaretlemeyi kaldırın.

Güç modu seçeneğinde bu düzenlemeyi yaptığınızda geri tuşu ile yaşadığınız sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Sorun çözülmezse akıllı telefonunuzun pilinde veya ekranında sıkıntı olabilir, bu durumda teknik servisten profesyonel yardım talep etmeniz gerekecek.