Kategoriler
Rehberler

LG V30’da Ağır Çekim Video Kaydetmek

LG V30’da Ağır Çekim Video Kaydetmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Slow motion / ağır çekim video kaydetmek için ayrı bir kamera satın alınmasının zorunlu olduğu günler artık geride kaldı. Günümüzde orta – üst düzey akıllı telefonların hemen hepsi slow motion / ağır çekim video kaydetme özelliğiyle geliyor.

Neden slow motion video kaydetme ihtiyacı hissedeceğinizi sorgulayabilirsiniz. İlk olarak, ağır çekim videolar birçok kullanıcı için oldukça eğlenceli. Normalde sıradan olan şeyler slow motion kayıtlarla hayli ilginç görünebiliyor. Slow motion videoları yalnızca eğlenceli vakit geçirmek için değil üretkenlik için de kaydetmeyi düşünebilirsiniz. Çeşitli alanlarda ipucu / püf noktası videoları hazırlarken bu mod işinize yarayabilir.

Google Play uygulama mağazasında slow motion / ağır çekim video kaydı için çok sayıda uygulama olsa da biz çoğunlukla cihazların stock kamera uygulamalarındaki seçeneği kullanmayı tercih ediyoruz. Güney Kore merkezli LG firmasının üst düzey akıllı telefon modellerinden V30’da ağır çekim video kaydetmek oldukça kolay.

LG V30’da Ağır Çekim Video Kaydetmek

  • Akıllı telefonunuzun ekran kilidini açın ve kamera uygulamasına erişin.
  • Settings‘e dokunarak ayarlara gidin ve HDR seçeneğinin hemen yanından formatı seçin.
  • Kamera için çözünürlüğü belirleyin ve Slow Motion‘ı seçin.

Ağır çekim video kaydında x1/2 (en düşük slow motion efekti), x1/4 (orta düzeyde slow motion efekti) ve x1/8 (optimum slow motion efekti) seçeneklerini kullanabilirsiniz.