Kategoriler
Apps & Oyunlar

Akıllı Saatlerde Google Haritalar’ı Kullanma

Akıllı saatinizde gelen aramaları, mesajları ve gelen bildirimleri görebilir, gün içerisinde yürürken attığınız adımları takip edebilir, spor yaparken harcadığınız enerjiyi ve sporu ne kadar verimli yaptığınızı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Akıllı saatiniz ile entegre edilmiş uygulamaları da kullanabilirsiniz. Akıllı saatiniz ile Google Haritalar uygulaması entegre edilmişse gerçekten çok şanslısınız. Çünkü akıllı saatinize komutlar vererek Google Haritalar sizi gideceğiniz yere ulaştırır.

Akıllı Saatlerde Google Haritalar’ı Kullanma

Akıllı saatinizde, Google Haritalar’ı kullanmak için bulunması gereken özellikler: GPS ve Android 2.0+.

Akıllı saatinizin kilit ekranını açın ve yüksek sesle ”Tamam, Google!” deyin. Bu komutun ardından gideceğiz hedefin ismini söyleyerek ”Git” komutunu verin. Örneğin: İstanbul’a Git!

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Gideceğiniz adrese nasıl gideceğinizi de komut vererek söyleyin: Arabayla, bisikletle veya yürüme

Google Haritalar, sizi gideceğiniz yere ulaştırmak için bir rota belirleyecektir.

Akıllı Saatinizde Google Haritalar’ı Manuel Olarak Kullanın 

Akıllı saatinizde Google Haritalar’ı manuel olarak da kullanabilirsiniz. Saatinizde var olan Google Haritalar uygulamasını açın. Haritada gideceğiniz hedefi belirleyin ve dokunun. Ekranın altındaki gezinme düğmesine basın. Son olarak ulaşım modunuzu ayarlayın.

Google Haritalar’da gideceğiniz yere ulaşıncaya kadar, mesafeye kalan zaman ve mesafeyi görmek için ekranı sola hızlıca kaydırın. Gezinmeyi iptal etmek için de kartı hızlıca sola doğru kaydırın ve Gezinmeden Çık‘a dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Android: Akıllı Saatlerde Google Haritalar‘ı Kullanma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.