Kategoriler
Rehberler

Android: Pixel ve Nexus Cihazlarda Daima Açık Ekran

Google’ın kısa süre önce ilan edip satışa sunduğu HTC ve LG üretimi Pixel 2 ile Pixel 2 XL akıllı telefonlarda OLED ekran tercih edildi. Bunun bir getirisi olarak daima açık ekran özelliği devreye sokuldu yani telefon masaüstünde dururken ekranda az bir alanda bilgiler gösterilebiliyor.

Android: Pixel ve Nexus Cihazlarda Daima Açık Ekran

Daima açık ekranda siyah zemin üzerinde beyaz fontla bildirimler gösteriliyor ve böylece kullanıcı bilgi sahibi oluyor. Güç koruma açısından OLED ekran olması şart. Bunu önceki nesil Nexus ve Pixel modelleri desteklemiyordu ama eklemenin yolu bulundu.

Elbette bunu aktifleştirince batarya kullanımının arttığını göreceksiniz. Artık çift tıklayarak ekranı açamayacak ve dört kez tıklayarak kilit ekranına geçeceksiniz. Aynı zamanda güç butonuna bir kez basarak kilit ekranı gelmeyecek ve iki kez basmak gerekecek.

screenshot.1510831032

Şart olan cihazlar Google Pixel, Pixel XL, Nexus 5X ve Nexus 6P. Daha öncekiler desteklenmiyor. Cihazınıza Substratum tema motoru kurulu olmalı. Ardından daima açık ekran modunu aktifleştiren apk paketi indirip kurun: https://androidfilehost.com/?fid=673791459329060953

Kurulum sonrası Substratum tema motorunu açın ve kurulu temalar içinden az önce kurduğunuz daima açık ekranı bulun. Tüm katmanları aktifleştirmeyi seçin ve sağ altta beliren yüzen sembole tıklayıp kur ve aktifleştir seçin. Cihaz yeniden başlayınca cihaz ayarlarına daima açık ekran gelecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.