Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulama Simgelerini Yan Menüde Toplama

Android cihazınızda uygulama simgelerini yan menüde toplayarak Android deneyiminizi basitleştirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Uygulama simgelerinin yan menüde bulunması, uygulamaları tek bir yerde toplayıp kolayca bulabilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Android: Uygulama Simgelerini Yan Menüde Toplama

fooView isimli uygulamayı Android cihazınıza indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın ve uygulamanın sizden istediği izinleri onaylayın. Daha sonra uygulama ana ekranında yer alan Erişilebilirlik Etkinleştirme ve ilgili Ayarlar ekranına yönlendirileceksiniz. Listeden fooView’i bulun ve üzerine dokunun. Benzer şekilde, uygulamada Bildirimleri Etkinleştir‘e basın ve bildirim erişimini sağlayın.

fooView, Yardımcı Dokunmatik Ekran özelliğine de sahiptir. Burada ekranı kaydırdığınızda telefon üzerinde çeşitli eylemler yapabilirsiniz. Örneğin ekranı sağa kaydırdığınızda kameranın açılması gibi. Varsayılan hareketleri değiştirmek için Ayarlar > Hareketler‘e gidin. Burada ayrı ayrı her harekete farklı görevler atayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Ekranın sol tarafından parmağınızı hafifçe çekerek uygulamalar yan bir listede toplanmış şekilde karşınıza çıkar. Buradan uygulamaları açabilir, fooView‘in diğer ayarlarına gidebilirsiniz.

fooView çubuğunu ekrana doğru iterseniz kırmızı renkte + görürsünüz. Ekranın istediğiniz bir noktasında sürüklemeyi bıraktığınızda kırmızı renkte olan +, sarı renge dönüşür. Çeviri yapma, paylaşma ve kaydetme işlemini istediğiniz ekran üzerinde böylece yapabilirsiniz.


Android: Uygulama Simgelerini Yan Menüde Toplama ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.