Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone’daki Hotspot Parolasını Değiştirmek

iPhone sahipleri 4G bağlantılarını başkalarıyla ya da dizüstü bilgisayar gibi cihazlarla paylaşmak istediğinde Hotspot adı verilen erişim noktası özelliğini kullanabilir. Eğer kotanız sınırlı değilse rahat biçimde ev interneti olarak bile kullanabilirsiniz. Elbette parola korumalı ve bu değer otomatik geliyor.

iOS: iPhone’daki Hotspot Parolasını Değiştirmek

Siz kullanmasanız bile iPhone içindeki hotspot parolası önceden belirlenmiştir ve hazır durumdadır. Böylece gerekli olduğunda yeni ve güvenli bir parola üretebilmek için zaman harcamazsınız ama bunu diğer kişilere verirken zorlanıyorsanız ve anlatamıyorsanız yakın mesafede yabancılar yoksa basit bir parolaya geçebilirsiniz.

screenshot.1510832055

Ayarlar uygulamasını açın ve Kişisel Erişim Noktası kısmına girin. Eğer açık değilse öncelikli olarak 4G bağlantısını açmanız gerekiyor ki internet erişimi gelsin. Ardından Wi-Fi modülü alıcı olmak yerine verici olmaya başlayacak ve 4G erişimini diğerlerine verecek. Wi-Fi parolası hemen altında görülmekte.

screenshot.1510832137

Parola satırına tıklayınca değiştirme ekranı gelecek. Buraya gireceğiniz yeni parolanın en az 8 karakter olması gerekiyor. Kaydedince yeni parola ile bağlantı geçerli hale gelecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.