Kategoriler
Rehberler

iPhone X: Film Rulosu / Galeriden Fotoğraf Gizlemek

iPhone X akıllı telefonda film rulosu / galeriden fotoğraf gizlemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ve hayatımıza fazlasıyla dahil olmaları çeşitli güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Günümüzde cihazlarımızı fotoğraf çekmek için sıkça kullanmaktayız. Akıllı telefonunuzda başkalarının, belirli kişilerin görmesini istemeyeceğiniz özel fotoğraflarınız olabilir. iPhone X akıllı telefonda film rulosu / galeride çektiğiniz fotoğraflar listelenmekte. Bazı fotoğrafları göz önünden çekmek istiyorsanız işletim sisteminde bunu mümkün kılan bir seçeneğin olduğunu öğrenmek sizi şüphesiz mutlu edecektir.

Akıllı telefonunuz gün içerisinde kısa süreli de olsa arkadaşlarınız / yakınlarınız tarafından kullanılabilir, amaç özellikle fotoğraf çekmekse film rulosundaki özel fotoğraflarınız bu kişiler tarafından görülebilir. iPhone X’te film rulosu / galeriden fotoğraf gizlemek mümkün. Bunun için üçüncü parti bir uygulamaya da ihtiyaç yok.

iPhone X: Film Rulosu / Galeriden Fotoğraf Gizlemek

iPhone X’te özel fotoğraflarınızı özel bir albümde toplamak suretiyle gizleyebiliyorsunuz. Bir fotoğrafı gizlediğinizde o fotoğraf film rulosu ya da göz önündeki albümlerde belirmeyecektir. Gizlediğiniz fotoğraflar yalnızca ilgili klasörde, ön izleme görselleri olmadan bir araya getirilecektir.

  • Ana ekrandan Photos uygulamasını çalıştırın.
  • Film rulosuna erişin.
  • Gizlemek istediğiniz fotoğrafı açın.
  • Arayüzde sol alt kısımda bulunan paylaşma butonuna dokunun.
  • Burada çeşitli seçenekler karşınıza gelecektir, siz Hide seçeneğini bulun ve onu kullanın.
  • Doğrulama ekranı karşınıza geldiğinde gizleme işlemine onay verin. Fotoğrafınıza Hidden Album‘den ulaşabileceksiniz.