Kategoriler
Aksesuarlar

Apple HomePod Bir Sene Gecikti

Apple’ın WWDC 2017 Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıtılan yeni ürünü HomePod‘un aralık ayında raflarda yer alması beklenirken, HomePod’un raflarda yer alma tarihi şirket tarafından yapılan bir açıklamayla önümüzdeki seneye ertelendi.

Apple tarafından yapılan açıklamada 2018 yılında kullanıcılara sunulacak olan HomePod’un kullanıcılarla buluşması için biraz daha zamana olduğunu belirtti. Apple, Amazon Echo ve Google Home gibi diğer rakiplerinin karşısına çıkartılacak HomePod’un çıkış tarihinin ertelenmesinin asıl nedenini söylemekten çekindi.

Amazon Echo ve Google Home gibi rakipleriyle teknoloji dünyasında mücadele edecek akıllı hoparlör HomePod, silindirik bir gövde yapısına sahip. Gücünü Apple A8 işlemcisinden alan akıllı hoparlör, tamamen müziğe odaklanıyor. İçerisinde yer alan 6 adet mikrofonla çalan müziği ortama uyumlu hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Benim favori müziğim ne?” gibi farklı sorulara da yanıt veren HomePod‘un 349 $’a satışa sunulması bekleniyor. 4-inç’lik Apple tasarımı Subwoofer’ı içerisinde barındıran akıllı hoparlör, siyah ve beyaz renkte olmak üzere iki farklı renkte kullanıcıların tercihine sunulacak. HomePod 2.5 kg ağırlığında, taşınabilir bir hoparlör olacak. HomePod’un içerisinde yer alan 6 adet mikrofon Siri’ye verilen emirleri ve sorulan soruları uzaktan algılayacak.