Kategoriler
Haberler

Huawei Honor V10 Çift Kamerayla Piyasaya Giriyor

”Çinliler Büyük İşler Başarabilir” sloganıyla teknoloji dünyasında üretim yapan Çin üretim merkezli Huawei, Honor V10 modeliyle piyasaya giriyor.

Huawei, Honor V10 modelini 28 Kasım’da Çin Halk Cumhuriyeti’nde tanıtacak. 6 inç ekran ve 18:9 ekran oranıyla alıcılarının karşısına çıkacak olan Huawei Honor V10 tanıtımdan bir süre sonra Avrupa’da da teknoloji pazarına girecek.

Telefonun en ilgi çekici özelliklerinden biri olan çift kamera özelliği ile alıcıların aklını çelmeyi planlayan Huawei Honor V10, 8 GB Ram’e sahip olacak ve HiSilicon Kirion 970 Yonga setinden gücünü alacak. 16 MP ve 20 MP’lik iki arka kamera, 16 MP’lık tek ön kamera ile donatılacak Huawei Honor V10 modeli 4000 mAh batarya ile tahmini olarak 450 $’a satışa sunulacak. Ayrıca telefon ekranı çerçevesiz olacak. Minimum 64 GB’lık versiyonu olacak olan Huawei’nin bu modelinin bir de 128 GB dahili depolama alanına sahip olanı da piyasada yerini alacak.

Huawei Honor V10 işletim sistemi olarak Android Oreo‘yu kullanacak. Cihazda en çok dikkat diğer özelliklerden biri de hızlı şarj özelliği ile gelecek olması. 28 Kasım’da tanıtılacağını söylediğimiz Honor V10, 5 Aralık‘ta da İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak bir etkinlikte Avrupa’daki teknoloji dünyasına tanıtılacak.