Kategoriler
Rehberler

LG V30 Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

LG V30 kendi kendine kapanma sorunu ve sorunun çözümü için ne yapabileceğinizi ele alıyoruz. Akıllı telefon kullanıcılarının yaşayabileceği en can sıkıcı sorunlardan birisi cihazlarının rastgele ve kendi kendine kapanması. Akıllı telefonlar günümüzde her ne kadar çok iyi donanım ve yazılımlara sahip olsalar da küçüklü büyüklü çok sayıda sorunla birlikte geldikleri de inkar edilemez bir durum. Akıllı telefonlardaki kendi kendine kapanma sorunları genellikle yazılımsal hatalardan kaynaklanıyor, daha düşük ihtimalle donanımsal problemler de olabiliyor. LG V30 akıllı telefon için de az sayıda olsa da kendi kendine / rastgele kapanma sorunu vakaları raporlanmış vaziyette. Bu sorunu yaşıyorsanız teknik servise başvurmadan önce deneyebileceğiniz bir yöntem var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

LG V30 Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

Sorunun çözümü için deneyebileceğiniz en mantıklı yöntem akıllı telefona hard reset olarak da adlandırılan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini uygulamak olacaktır. Bu işlem sorunu büyük ihtimalle geride bırakmanızı sağlayacak. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi cihazı yazılımsal olarak kutusundan çıktığı haline döndüreceği için öncelikle verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz. Yedekleme için bu yazıdaki uygulamalardan birisini tercih edebilirsiniz.

LG V30’u fabrika ayarlarına döndürmek / hard reset işlemi için:

  • Settings menüsüne gidin ve General seçeneğine dokunun.
  • Backup & reset seçeneğine girin.
  • Back up my data ve Automatic restore seçeneğini isteğe bağlı olarak etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Daha önce üçüncü parti bir uygulama ile yedek aldıysanız çok da gerek yok.
  • Factory data reset‘i seçin.
  • Reset phone > Next yolunu izleyin.
  • Delete all seçeneğine dokunun ve işlemi onaylayın.
İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Cihaz sıfırlandığında tıpkı satın aldıktan sonra yaptığınız gibi kurulum işlemini gerçekleştirin. Eğer sorunun devam ettiğini görüyorsanız donanımsal bir problem olma ihtimali yüksek, teknik servisten yardım almalısınız.