Kategoriler
Konular

Video Sıkıştırma Uygulamaları

Android‘li akıllı telefonlar ve iPhone için en iyi video sıkıştırma uygulamaları ile karşınızdayız. Günümüzde akıllı telefonlar ile video çekmek ve bunları sosyal ağlarda paylaşmak hayli popüler oldu. Fotoğraf ve GIF paylaşımı da aynı şekilde sık yapılıyor olsa da video paylaşımının yeri bambaşka. Akıllı telefonlarımızın kameraları ve işlemcileri hayli güçlendiği için yüksek çözünürlük ve kalitede kayıtlar alabiliyoruz. Haliyle video boyutları da ciddi anlamda artmış durumda. Akıllı telefonunuzla sık sık video kaydediyorsanız bir süre sonra depolama alanı sıkıntısı yaşamanız mümkün. Bu durumda çektiğiniz videoları kaliteden fazla ödün vermeden sıkıştırmak isteyebilirsiniz. Dilerseniz Android ve iOS uyumlu en iyi video sıkıştırma uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Video Sıkıştırma Uygulamaları

VidCompact

Android ve iPhone Video Sıkıştırma Uygulamaları 1

Uygulamayı yükleyip çalıştırdıktan sonra karşınıza nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları içeren bir ekran geliyor. Batch compression özelliğiyle çok sayıda videoyu hızlı şekilde sıkıştırabiliyorsunuz. Çözünürlüğü 240P, 320P, 360P, 480P (biz bu değeri sevdik) ve 640P’ye düşürebilmeniz mümkün. Video kırpma özelliği de var.

İlginizi Çekebilir:  Android 12 gizli özellikleri

Video Compressor

Android ve iPhone Video Sıkıştırma Uygulamaları 2

Uygulama App Store uygulama mağazasından ücretsiz indirilebiliyor. iPhone’lar başarılı kameralarıyla bilinmekte, haliyle kaydedilen videoların boyutları da fazla oluyor. Favori videolarınızı silmek istemiyorsanız bu uygulama ile sıkıştırma yoluna gidebilirsiniz. Tek veya çoklu video sıkıştırabilir, sıkıştırma gücünü ayarlayabilirsiniz. Sıkıştırma sonrasındaki video boyutunu da görebilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁

Video Dieter 2

Android ve iPhone Video Sıkıştırma Uygulamaları 3

Yalnızca 2.2 MB boyutunda olan bu uygulama HD’den 4K’ya kadar çözünürlükte video içerikleri ve fotoğrafları destekliyor. Video döndürme, slow motion efekti, video sıkıştırma gibi ilgi çeken özellikler sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Video Compress

Başarılı bir arayüzle gelen uygulama oldukça akıcı çalışıyor. Kamera, WhatsApp veya ShareIt gibi görüntü içeren klasörlerden doğrudan içerik alabiliyor. Videoları tarih, boyut veya ada göre kategorilendirebiliyor. Videolar için düşük, yüksek ve özel görüntü kalitesi ayarlayabiliyorsunuz. Bunlardan sonra dahi kırpılmış video için on bir farklı seçenek arasından boyut tercihi yapabilirsiniz.

Video Compress
Video Compress
Developer: Mel studio apps
Price: Free

Video Compress

Android ve iPhone Video Sıkıştırma Uygulamaları 5

App Store’dan ücretsiz indirilebilen bir uygulama daha. Tek, birden fazla video veya depolama alanı tasarrufu için albümünüzdeki tüm içerikleri sıkıştırabiliyor. Sıkıştırma kalitesinin ön izlemesi yapılabiliyor. Uygulamanın arayüzü oldukça sade ve kullanımı da hayli kolay.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları