Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Haritalarda Belirli Bir Alanda Arama Yapmak

Google Haritalar servisini kullanarak bir arama yaptığınızda sadece yerin adını bilmeniz sonucu bulmanız açısından yeterli olabilir. Sokak adı gibi ek bilgilere sahipseniz arama sırasında adın yanına eklenebilir. Google Haritalar daha sıkı denetim dahilinde arama yapmanıza olanak da verir.

Google Haritalarda Belirli Bir Alanda Arama Yapmak

Bir şirket arıyorsanız ama adını girdiğinizde benzer ada sahip çok sayıda sonuç geliyorsa hilemiz işinize yarayabilir. Google Haritalarda alanla sınırlı arama yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Böylece ilgili ada sahip tüm diğer yerler ihmal edilir ve analiz hızla sonuç verebilir.

screenshot.1510997495

Google Haritalar açın ve restoran, park, otobüs durağı vb arayın. Uygulama tarafından konum bilgisi görüntülendiğinde arama satırının hemen altında bu alanda arama yap satırı gelecek ama şimdi tıklamayın. İlk olarak gerçek anlamda aramayı sınırlı tutmak istediğiniz alanı seçecek biçimde zoom yapın ve parmakla kaydırın. Ardından bu mavi satırdaki mesaja tıklayın.

Sokak Adresi ya da Alan Araması

Belirli bir sokak adresini kullanarak arama yapmak aynı anlamı taşımıyor. Eğer aynı ada sahip diğer sokaklar ve caddeler tespit ediliyorsa bu açıdan sınırlama yapmak adına söz ettiğimiz yöntem faydalı oluyor. Google Haritalar hala tüm şehirde arama yapıyor. Sokak adından emin değilseniz anlattığımız yöntem faydalı olabilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.