Kategoriler
Haberler

iPhone X’te Yaşanan İki Sorun Giderildi

iPhone X, birçok ülkede satışa ve kullanıcılarının kullanımına sunuldu. iOS sürümünün en güncel sürümünü alan iPhone X, kullanıcılarına sürümden kaynaklı basit sorunlar yaşattı.

iPhone X’te ”i” harfini ”A [?]” karakterine dönüştüren klavye hatası kullanıcıları çok şaşırtmıştı. iOS, bu hatayı gidermesi için iOS 11.1.1 güncellemesini yayınlayarak sorunu giderdi. Apple, şimdi de yayınladığı 11.1.2 güncellemesiyle kullanıcıların telefonda yaşadığı iki sorunu ele aldı.

Apple’ın yayınladığı 11.1.2 güncellemesiyle, soğuk havalarda meydana gelen ekran sorununa çözüm getirildi. Ayrıca Apple bu güncellemeyle, uygulama geliştiricilerine Beta imkanı sağlıyor. iOS 11.2 Beta testi çıkacak olan yeni uygulamalar için kullanılabilir hale getiriliyor. Siz de iPhone’unuzda veya iPad’inizde iOS’un şu anki en güncel sürümünü kullanmak istiyorsanız, eğer cihazınıza geldiyse, Genel > Ayarlar > Yazılım Güncellemesi adımını takip edin. Güncellemelerin cihazlara gelme tarihleri değişiklik gösterebiliyor.

iPhone ve iPad için yayınlanan iOS 11.1.2  güncellemesiyle:
1- Hava sıcaklığının hızlı düşmesinden sonra iPhone X’in ekranının donmaya geçmesi sorunu giderildi.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

2- Canlı Fotoğraflar’da ve iPhone X ile çekilen videolarda, bozukluğa neden olabilecek sorunu giderildi.

iPhone X’in Özellikleri Neler?

iPhone X, 5.8 ekran boyutuna ve OLED ekran teknolojisine sahip. Kablosuz şarj özelliği ile de büyük ses getiren iPhone X, çift kameraya sahip. Arka kamera 12 + 12 MP , ön kamera ise 7 MP. Ayrıca kamera özelliklerine baktığımızda Portre modu, fotoğraf çekmeyi sevenler için telefonun albenisi olabilir. iPhone X, iOS’un en güncel sürümü olan iOS 11 kullanırken bir de 64-bit işlemciye dayanıyor. iPhone’un diğer modellerinde var olan parmak okuyucu sensörü bu modelde yok. 2716 mAh ve 3 GB Ram ile teknoloji dünyasında alıcılarını bekliyor.

iPhone X 64 GB, Türkiye’de 6.099 TL, iPhone X 128 GB ise 6.899 TL’ye satışa sunulacak.