Kategoriler
Rehberler

LG V30 Pil Ömrü Sorunu ve Çözümü

LG V30 Pil Ömrü Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Güney Kore merkezli teknoloji firması LG akıllı telefon pazarında kayda değer bir noktaya ulaştı. Firmanın hemen her segmentte farklı modelleri var ve yeni modeller tüm dünyada hızla satışa giriyor. V30 firmanın amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek modeli. LG V30 akıllı telefonu satın aldıysanız fakat pilinin hızla bitmesinden şikayetçiyseniz pil kullanımını azaltmak için alabileceğiniz bazı önlemler var. Dilerseniz bu yöntemlere daha yakından bakalım.

LG V30 Pil Ömrü Sorunu ve Çözümü

Bluetooth, Konum ve 4G’yi Devre Dışı Bırakın

İhtiyacınız olmadığı anlarda Bluetooth’u, konum servislerini ve 4G’yi devre dışı bırakmanızda fayda var. Bunlara tabii ki Wi-Fi’yı da ekleyebilirsiniz. Bu bağlantı ve özelliklerin sürekli olarak etkin durumda olması pil ömrünü olumsuz etkileyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Güç Tasarrufu Modunu Etkinleştirin

Özellikle akıllı telefonunuzda çok sayıda uygulama kuruluysa ve bunların bir kısmını aktif olarak, sık sık kullanıyorsanız pil ömrünü uzatmak için güç tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz. Bu, elbette cihazda bazı özelliklerin limitlenmesine neden olabilir.

Arka Plan Uygulamalarını Kontrol Edin

Bir ara çalıştırıp sonra başka uygulama geçerek geride bıraktığınız ve yakın zamanda kullanmayı düşünmediğiniz uygulamaların arka planda çalışmasına gerek yok, bunları sonlandırabilirsiniz. Onun dışında dakikalar sonra tekrar açacağınız uygulamaları (anlık mesajlaşma uygulamaları gibi) sonlandırmanızın bir anlamı olmayacaktır.

Wi-Fi Hotspot Özelliği

Wi-Fi Hotspot özelliği pilin hızla bitmesine neden olacaktır, bu özellikten yararlanıyorsanız işinizi bir an önce halledip paylaşımı hemen kapatmaya çalışın.

İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Cihazı satın aldınız ve üzerinden aylar geçti. Çok fazla uygulama / oyun yükleyip kaldırdığınız için zamanla bir miktar yavaşlama da oldu ve pil hızla tükeniyor. Bu durumda cihaza rahat bir nefes aldırmak adına fabrika ayarlarına geri dönmeyi düşünebilirsiniz. İşlem cihazdaki tüm verileri sileceği için öncelikle yedek almanızı öneriyoruz. Yedekleme için buradaki uygulamalardan birisini kullanabilirsiniz.

  • Settings menüsüne gidin ve General seçeneğine dokunun.
  • Backup & reset ile devam edin.
  • Factory data reset seçeneğine dokunun.
  • Reset phone > Next yolunu izleyin.
  • Delete all‘a dokunun ve OK butonunu kullanarak işleme onay verin.
İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta kamera sesini tamamen kapatma