Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8’de Ağır Çekim Video Kaydetmek

Samsung Galaxy Note 8’de Ağır Çekim Video Kaydetmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Slow motion / ağır çekim video kaydetmek için ekstra bir kamera satın alınmasının zorunlu olduğu günler neyse ki mazide kaldı. Günümüzde orta – üst düzey akıllı telefonların hemen hepsi slow motion / ağır çekim video kaydetme özelliğine ev sahipliği yapıyor.

Neden slow motion video kaydetme ihtiyacı duyacağınızı -haklı olarak- sorabilirsiniz. İlk olarak, ağır çekim videolar birçok kullanıcı için oldukça eğlenceli. Normalde sıradan olan anlar slow motion kayıtlarda hayli ilginç görünebiliyor. Slow motion videoları yalnızca eğlenceli vakit geçirmek için değil üretkenlik için de kaydetmeyi düşünebilirsiniz. Çeşitli alanlarda ipucu / püf noktası videoları hazırlarken bu mod işinize yarayabilir.

Google Play uygulama mağazasında slow motion / ağır çekim video kaydı için çok sayıda üçüncü parti uygulama olsa da biz çoğunlukla cihazların stock kamera uygulamalarındaki seçeneği kullanmayı tercih ediyoruz. Samsung Galaxy Note 8’de Ağır Çekim Video Kaydetmek oldukça kolay.

Samsung Galaxy Note 8’de Ağır Çekim Video Kaydetmek

  • Öncelikle akıllı telefonun ekran kilidini açın, uygulama tepsisine gidin ve kamera uygulamasını çalıştırın.
  • Mode butonuna dokunun. Ekranda farklı seçenekler belirecektir. Ağır çekim modunu ayarlayın.
  • Videonun ne kadar ‘hızlı’ olacağını da ayarlayabiliyorsunuz. Ağır çekim video kaydında x1/2 (en düşük slow motion efekti), x1/4 (orta düzeyde slow motion efekti) ve x1/8 (optimum slow motion efekti) seçeneklerini kullanabilirsiniz.