Kategoriler
Rehberler

Android: Samsung Oreo Beta Programından Çıkmak

Samsung’un Galaxy Beta programı ilgi görmeye ve aktif olmaya devam ediyor. Şu aşamada en yeni Android sürümü olan Android 8.0 Oreo Beta sürümlerini denemek isteyen kullanıcılar üye olarak Galaxy S8 ve S8+ için ilgili beta 2 güncellemelerini indirip kurabilir ama elbette hala eksikleri var.

Android: Samsung Oreo Beta Programına Girmek/Çıkmak

Beta paketler genelde meraklı olan deneyimli kurtlara hitap ediyor ve cihazın akıcı biçimde sorunsuz çalışması önemliyse denenmemeli. Amaç kullanıcıların desteğiyle eksikleri ve sorunları bulup son hale gelmeden önce düzeltmek. İlk aşamada sadece ABD’deki kullanıcılar bu Beta programına katılabiliyor. Belirli hilelerle ABD kullanıcısı gibi Oreo Beta üyesi olmak mümkün. Eksikler varsa ve bunlardan dolayı geri dönmek istiyorsanız Beta programından çıkmak mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

screenshot.1511085641

Programdan çıkmak için Samsung Members uygulamasını açın ve ayarlar menüsünden Beta programdan çıkış seçin. Artık size güncelleme gelmeyecek ama bundan çıkınca Android 7.0’a inmeyecek. Yapmanız gereken Oreo Beta sonrası Nougat sürümünü yeniden kurmak yani tüm veriler silinecek!

screenshot.1511086258

www.samsung.com/tr/support/smartswitch/ adresinde yer alan Samsung Smart Switch uygulamasını indirip bilgisayara kurun. Telefonu kablosuyla bilgisayara bağlayın ve uygulamadaki güncelleme butonuna basın. Bu sayede en güncel kararlı sürüm kuruluyor olacak. Bu işe yaramazsa o zaman Odin kurup Türkiye için en yeni firmware paketini indirmeniz ve manuel olarak kurmanız gerekecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri