Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone X’de Ulaşılabilirlik Aktifleştirme ve Kullanım

iPhone 6 ve 6 Plus çıktığında genişleyen ekrandan ötürü hayatımıza giren ve iOS 8 sürümüne dahil edilen ulaşılabilirlik sayesinde ekranın üst kısmına erişmek kolaylaştı. Buna imkan veren çözümse ana ekran butonuna iki kez hızla dokunmak oldu. Geri almak için de aynısını yapmak yetiyor.

iOS: iPhone X’de Ulaşılabilirlik Aktifleştirme ve Kullanım

iPhone SE dışındaki tüm iPhone modellerinde aktifleştirilip kullanılabilen ulaşılabilirlik özelliği acaba ana ekran butonu olmayan ama ekranı geniş iPhone X ile tarih mi oluyor? Uzmanlara göre bu devre dışı kalmıyor ama izlenen yöntem değişiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da fotoğraflarda tarihi ve konumu değiştirme

26Ec9llikk0gcxbgY

İlk olarak iPhone X cihazı açtığınızda iOS 11.1.2 güncellemesinin ya da daha yenisinin geldiğini göreceksiniz ve bunu kurmanızı öneriyoruz. Aksi durumda ulaşılabilirlik seçeneği kullanılamaz. Ardından diğer cihazlar aksine iPhone X ile ulaşılabilirlik varsayılan olarak aktif gelmiyor. Aktifleştirmek için ayarlar uygulamasında genel kısmında erişilebilirlik içinde bulun ve seçin. Artık yapmanız gereken altta ortada duran gri şeridi alta çekip bu moda girmek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.