Kategoriler
Rehberler

iPhone X’te Ana Ekran Tuşu Olmadan Siri’yi Etkinleştirme

Teknoloji piyasasına giren ve kullanıcıların merakla beklediği iPhone X’te beklenildiği gibi ana ekran tuşu yok. Çerçevesiz bir ekrana sahip iPhone X, OLED Multi-Touch tam ekran ile kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyor.

iPhone X’te Ana Ekran Tuşu Olmadan Siri’yi Etkinleştirme

iPhone X’te ana ekran tuşunun yer almaması birçok işlemin zorlaşmasını sağlıyor. Ancak bu basit hilelerle çözülebilir bir sorun. Ana ekran tuşunun olmasına gerek kalmadan Siri’yi etkinleştirmek, basit hilelerle çözülebilir sorunlardan bir tanesi.

Cihazınız uyku modunda olsa bile iPhone X’in sağ tarafında yer alan tuşa iki saniye parmağınızı basılı tutarsanız ”Hey Siri” özelliği etkinleşir. Siri’den çıkmak için ekranın altından tutarak parmağınızı yukarı doğru hızlıca kaydırın ve ya ana ekrana dönmek için hızlıca az önce Siri’yi etkinleştirmek için bastığınız tuşa basın.

Android: WhatsApp'ta Gelen Mesajlara Çevrimdışı Olarak Cevap Verme

iPhone X’inizde Siri’ye Yaz özelliğini etkinleştirdiyseniz Siri penceresinde klavye ekranının açıldığını göreceksiniz. Siri yalnızca, klavyedeki dikte özelliğini kullanarak sözcüklerinizi metne tercüme edecek.

iPhone X’te Ana Ekran Tuşu Olmadan Siri‘yi Etkinleştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.