Kategoriler
Rehberler

Android: PC Üzerinden Telefon Kontrolü ve Tersi

Günümüzde uygulama geliştiricilerin ilgi duyduğu alanlardan biri mobil cihazlarla diğer cihazlar arasında bağlantı sağlamak. Apple ekosisteminde bu sistem sorunsuz işliyor ve beğeni görüyor. Android cephesinde Windows ya da Mac ile bağlantı her zaman kolay olmayabiliyor.

Android: PC Üzerinden Telefon Kontrolü ve Tersi

Söz ettiğimiz işlem mobil cihazdaki görüntüyü ayna şeklinde diğer ekrana aktarır gibi PC ile görmek değil. Buradaki amaç iki yönde veri akışını sağlamak ve bilgi sahibi olmak. Bluetooth ve Wi-Fi kablosuz bağlantılar üzerinden PC erişimi amaçlanıyor. Telefona gelen bildirimleri PC ekranında görmek kolaylık sağlıyor. Virtoo adlı Beta aşamasındaki yeni uygulama imdada yetişiyor.

[appbox googleplay id=com.screenovate.virtoo]

Ücretsiz olarak indirin ve kurun. Telefondaki Bluetooth bağlantısı daima açık olsun. PC’de kurulu Virtoo uygulaması telefonu tespit eder etmez anında bağlanıyor olacak. iPhone sahipleri içinse iOS uyumlu sürüm yolda. Bir yandan da resmi sitesinden PC uygulamasını indirin ve kurun: http://www.screenovate.com/virtoo

screenshot.1511178302

Sonuç olarak bilgisayarınızda da Bluetooth alıcısı olmak zorunda. Ardından uygulama bağlantı için bir kereye mahsus ilk kurulumu gerektirecek. Mobil uygulamada mavi eşleştirme butonuna basınca güvenlik kodu gelecek. Bunu PC’de gireceksiniz.

screenshot.1511178394

Eşleştirme olunca mobil uygulamada tebrikler mesajı gelecek ve masaüstü sistemin Bluetooth üzerinden erişimine izin vermeniz istenecek. Ardından PC’niz akıllı telefonun ekranı gibi devreye girecek.

screenshot.1511178475

Virtoo kullanmak zor değil. Sol kısımda bildirimler, kişiler, arama, mesajlar, uygulamalar ve ekran aktarma gibi tanıdık semboller var. Ardından bağlantıda olduğunuz sürece bildirimleri görebilir ve telefonu rahatsız etme moduna alabilirsiniz. Denemenizi öneriyoruz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.