Kategoriler
Konular

Android Açılmıyor: Çözüm Yolları Neler?

Android telefonunuz aniden kapanmış ve daha sonra hiç açılmamış olabilir. Haliyle panik yapmanız çok normal. Deneyeceğiniz yöntemler bellidir. Ancak bu yazımızı okuyarak açılmayan telefonunuzun açılmasını sağlayabilirsiniz. İşte Android açılmıyor sorununun çözüm yolları.

Android Açılmıyor: Çözüm Yolları Neler?

Telefonun Şarjını Kontrol Edin

Telefonunuzun bataryasını kontrol edin. Eğer telefonunuzun şarjı yoksa mutlaka şarja takın ve %0’dan şarjınızın yükselmesini bekleyin. Şarjınız dolmadan telefonunuzu şarjdan çıkarmayın.

Ekran Açık mı Değil mi?

Telefon ekranı kapalı ama telefonunuz açık olabilir. Bunu kontrol etmek için güç düğmesine uzun basın. Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin. Ya da batarya çıkartılabiliyorsa bataryayı çıkartın ve tekrar takın. Telefonu tekrar başlatın.

Telefonunuzu Düşürdünüz mü?

Telefonunuzu düşürdüğünüzde tekrar açılması için donanımsal bir destek almanız gerekebilir. Çünkü telefonun içerisindeki parçalar hasar görmüş olabilir. Bunu eğer siz tamir etmeye kalkışırsanız telefonunuzda daha ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

Piliniz Şişmiş Olabilir mi?

Telefonun bataryası şişmiş olabilir. Bu çok ciddi bir sorundur. Mutlaka bataryayı değiştirin ve eski bataryayı bir daha cihazınıza takmayın. Ayrıca kullandığınız şarj aletlerinin ve USB kablolarının yan sanayi ürün olmamasına özen gösterin.

Sadece Logo Ekranını mı Görüyorsunuz?

Telefonunuz açılış ekranında logoda takılı kalıyorsa telefonun önbelleğini temizlemeniz gerekebilir. Ses Yükseltme + Ana Ekran + Güç düğmesine basarak telefonu Recovery Mod‘da başlatın. Daha sonra Wipe Data Reset‘e gelin ve Güç tuşuna basın.

Eğer telefonunuz halen daha açılmıyorsa bizimle forumumuz üzerinden yeni bir konu açarak iletişime geçin. Gözden kaçırdığınız şeyler olabilir. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.