Kategoriler
Rehberler

iPhone X’i Televizyona Bağlamak

Apple iPhone X’i televizyona bağlamak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonların görünümü ve kullanım şekilleri yıllar geçtikçe evrimleşiyor, değişiyor. Bu nedenle cebinizdeki akıllı telefonlar esasında çok sayıda işleve ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefonlar bugün basitçe telefon görüşmeleri yapma ve mesajlaşmanın ötesinde işlevler üstlenebiliyor. Apple gibi üreticiler tek bir akıllı telefonla çok sayıda işlemi gerçekleştirme olanağına sahip olmamızı istiyor. Apple’ın kısa süre önce kullanıma sunulan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran iPhone X akıllı telefonu da gün içerisinde birçok işinizi bilgisayar kullanmadan halletmenizi sağlamakta. Tıpkı diğer akıllı telefonlar gibi iPhone X’i televizyona bağlamak da mümkün.

Akıllı telefonlarımızı kamera gibi kullanabildiğimiz için bu cihazları televizyona bağlayarak içerikleri büyük ekrandan konforlu şekilde görebilmek / izleyebilmek de oldukça mantıklı ve konforlu oluyor.

iPhone X’i Televizyona Bağlamak

Akıllı telefonlar televizyonlara kablolu ve kablosuz şekilde bağlanabiliyor. iPhone X’i de TV’nize farklı yöntemler kullanarak bağlayabilirsiniz. iPhone X uyumlu bir HDMI kablo edinerek cihazı kablolu şekilde televizyonuna bağlayabiliyorsunuz, kablosuz bağlantı içinse Apple TV edinmeniz gerekecek.

iPhone X’i Televizyona Kabloyla Bağlamak

  • HDMI kablosunu iPhone X’e ve televizyondaki HDMI girişlerinden birisine bağlayın.
  • Televizyonu açın ve görüntü kaynağı olarak iPhone’u bağladığınız HDMI portunu seçin. iPhone X’in ekranını televizyonunuzda göreceksiniz.

iPhone X’i Televizyona Kablosuz Bağlamak

  • AirPlay adlı özellik ve Apple TV kullanarak iPhone X’i televizyonunuza kablosuz şekilde bağlayabilirsiniz.
  • iPhone X ve Apple TV’yi aynı kablosuz ağa bağlayın.
  • iPhone X’te bir video açın.
  • Akıllı telefonda Control Center / Denetim Merkezi’ne erişin.
  • Screen mirroring’i etkinleştirin, Apple TV tespit edilecektir.
  • Apple TV’yi seçin.