Kategoriler
Rehberler

LG V30 Kameranın Yavaş Çalışması Sorunu ve Çözümü

LG V30 Kameranın Yavaş Çalışması Sorunu ve sorunun çözümü için ne yapabileceğinize değineceğiz. Günümüzde üst düzey akıllı telefonların ön plana çıkan en önemli özelliklerinden birisi harika fotoğraf ve videolar çekebilme olanağı sunan ana ve selfie kameraları. Kullanıcılar yeni bir akıllı telefon almaya karar verdiklerinde cihazlarla ilgili araştırma yaparken mutlaka kamera performansına da bakıyor. LG’nin bu yılki amiral gemisi akıllı telefon modellerinden V30’da 16 MP çözünürlüklü ana kamera ve ön yüzde 13 MP çözünürlüklü selfie kamerası bulunmakta. Kameralar her ne kadar tatmin edici görüntü kalitesi sunuyorlar olsa da bazı kullanıcılar kameranın yavaş çalışmasından şikayetçi. Bazen kameranın yanıt vermez duruma geldiği de belirtiliyor.

LG V30 düşük ışık koşullarında da iyi performans gösteren bir cihaz ve zaten çok da ideal olmayan koşullarda da iyi çekimler yapabilmek için tasarlanmış bir ürün. Yine de bazı kullanıcılar kameradaki bu sorunu belirtiyor. Siz de bunlardan biriyseniz paniğe kapılmanıza gerek yok. Bu sorun kolaylıkla çözülebiliyor.

LG V30 Kameranın Yavaş Çalışması Sorunu ve Çözümü

  • Öncelikle akıllı telefonunuzda ekran kilidini açın.
  • Settings menüsüne erişin ve Camera‘yı açın.
  • Camera Settings bölümüne girin. Bunu ekranda aşağı doğru kaydırma hareketi yaparak bulabilirsiniz.
  • Picture Stabilization özelliğini bulun ve bu özelliği devre dışı bırakın.

Bu özelliği devre dışı bırakınca kamera uygulamasının daha hızlı çalıştığını göreceksiniz. Açıkçası özelliği kapattığınız için pek bir fark oluşmayacaktır. Zaten dilediğiniz zaman yaptığınız değişikliği geri alabiliyorsunuz.