Kategoriler
Konular

Android Akıllı Telefonlar İçin Gizli İpuçları

Akıllı telefonunuzda yer alan ancak sizin bilmediğiniz ipuçlarından bu yazımızda sizler için bahsettik. Gizli ipuçlarını keşfetmek için yazımızı okumaya devam edin.

Android Akıllı Telefonlar İçin Gizli İpuçları

1- Android Easter Egg

Android Marshmallow 6.0‘a sahip bir telefona sahipseniz Android Easter Egg isimli oyunu oynayabilirsiniz. Oyunu oynamak için herhangi bir kurulum ve indirme yapmanıza gerek yoktur. Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bilgisi‘ne gidin ve Android Sürümü‘nün üzerine, M harfi gözükesiye kadar dokunun. Android Easter Egg’i daha sonra çoklu oyuncu seçeneğiyle oynayabilirsiniz.

2- WPS Tuşuyla WiFi’ye Hızlıca Bağlanın

WPS tuşu ile parola yazmadan WiFi’ye bağlanabilirsiniz. Ayarlar > WiFi‘ye gidin ve ekranın sağ üstünde üst üste konumlanmış üç noktaya dokunun. WPS Tuşu‘na tıklayın ve kurulumu başlatın. WPS Tuşu’na dokunduktan sonra yapılan kurulumdan sonra kablosuz ağa ve şifreye gerek duymadan otomatik olarak WiFi’ye bağlanabilirsiniz.

3- Hızlandırılmış Animasyonlar

Ayarlar> Cihaz Hakkında‘ya gidin ve Yazılım Bilgisi‘ne dokunun. Bu ekranda yer alan başlıklardan Yapım Numarası‘na geliştirici olasıya kadar birkaç kez tıklayın. Daha sonra Ayarlar ekranına dönün ve Geliştirici Seçenekleri‘ni açın. Ekranı aşağı kaydırın, Force 4x MSAA‘yı etkinleştirin. Böylece menülerdeki geçişlerin ve hareketlerinizin hızın iki katına çıkacak.


4- Ana Ekrana Önemli Widget’ları Ekleyin

Telefonunuzun ana ekranına 1×1 boyutunda olan önemli Widget‘ları ekleyin. Örneğin telefon ekranına WiFi Widget‘ını ekleyerek ekrandaki WiFi logosuna tek dokunuşla WiFi’yi açıp kapatabilirsiniz. Ana ekrana Widget eklemek için telefonunuzun ana ekranında parmağınızı basılı tutun ve açılan seçeneklerden Widget’ı seçin. Ekrana eklemek istediğiniz Widget’ın üzerine basılı tutarak ekranda konumlandırın.

5- Telefonunuzu Mouse İle Yönetin

Telefonunuzun ekranı kırıksa bu ipucu gerçekten işinize yarayacaktır. Telefona Mouse bağlamak için sadece USB OTG kablosuna ihtiyacınız vardır.

Android: Akıllı Telefonlar İçin Gizli İpuçları ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı forumumuza yeni konu açarak bizlere iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.