Android: Az Yük Bindiren Uygulama Başlatıcı Emerald

REKLAMLAR

Uygulama başlatıcılar, Android cihaz kullanımı sırasında deneyimi baştan sona değiştirebiliyor. Masaüstü, uygulama çekmecesi ve widget değişimleri yeni bir cihaz havası bile katabiliyor. Sade tasarımı seçiyorsanız ve bol özellik istemiyorsanız Emerald adlı uygulama başlatıcıyı denemelisiniz.

Android: Az Yük Bindiren Uygulama Başlatıcı Emerald

Son derece hafif olacak biçimde tasarlanmış olan bu uygulama başlatıcı bu sayede üç dört senelik cihazlarla bile sorunsuz kullanılabiliyor. Giriş seviyesi, belleği düşük ve işlemcisi dört çekirdekli akıllı telefonlarda bile sorunsuz çalışabiliyor.

Emerald Launcher - Light & Fast
Emerald Launcher - Light & Fast

Ücretsiz olan uygulama henüz dağıtıma sunulmuş değil ve bu yüzden arama sonuçlarında çıkmıyor ama yakında durum değişebilir. Sunulan özellikler:

REKLAMLAR

  • Sembol seti desteği
  • Uygulama ve web arama
  • Uygulama sınıfları
  • Geçmiş ve son açılan uygulamalar
  • Boyut değiştirebilme
  • Android 1.6 ve üstü desteği!

screenshot.1511269251

Ana ekrana semboller ve widget'lar klasik biçimde dizilemiyor. Bunun yerine daima kurulu uygulamalar listeleniyor. Üst kısımda menü içinde ayarlar ve tazeleme var. Aynı zamanda arama ve sınıf seçimi var.

screenshot.1511269347

Standart gelen uygulama sınıflarına yenilerini ekleyebilirsiniz. Arama için kullanılan arama motorunu değiştirme olanağı da var ama diğer uygulama başlatıcılara kıyasla menü yok, arama adresi girmek gerekiyor.

screenshot.1511269398

REKLAMLAR

Kısayolların eklendiği alanda uygulamalar listeleniyor. Bu kısım da özelleştirilebiliyor ve uygulamalar liste ya da dizili olarak görülebiliyor. Ayrıca font boyutu da değiştirilebiliyor. Alttaki beşikte sürükle bırak yok. Arka plan rengi değiştirilip şeffaflık bile seçilebiliyor. Sadece 5 MB yer işgal ederek sisteme yük bindirmiyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...