Kategoriler
Rehberler

Android: Yazı Boyutunu Büyütme

Android telefonunuzdaki metinleri okuyamıyorsanız metinlerin boyutunu büyüterek metinleri okuyabilirsiniz.Görme bozukluğu yaşıyorsanız ya da görme bozukluğu yaşayan aile bireyleriniz akıllı telefon kullanıyorsa aşağıda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

 

Android: Yazı Boyutunu Büyütme

Yazı boyutunu büyütmek için Android telefonunuzda Root gereksinimi veya herhangi bir uygulama bulunması gerekmez. Birbirinden farklı üç yolu deneyerek yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz.

1- Erişilebilirlik’e Gidin

Ayarlar > Erişilebilirlik‘e gidin. Birbirinden farklı başlıkların yer aldığı ekranda Sistem‘in altında yer alan Büyük Metin‘i aktifleştirin.

2- Ekran Ayarları’na Gidin

Ayarlar‘a gidin. Burada yer alan Ekran seçeneğine tıklayın ve Yazı Tipi Boyutu‘na dokunun. Küçük, Normal, Büyük ve Çok Büyük seçeneklerini kullanarak metinleri boyutlandırabilirsiniz.

3- Ses Tuşlarına Basarak Metin Boyutunu Artırın

Ses tuşlarını kullanarak metin boyutunu artırmak sadece Samsung kullanıcıları için mümkündür. SMS‘lerin boyutunu, ses tuşlarına basarak ayarlayabilirsiniz. Gelen kutusunda yer alan herhangi bir SMS’i açın, ses azaltma ve artırma tuşlarına basarak metin boyutunu ayarlayın.

Android: Yazı Boyutunu Büyütme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.