Kategoriler
Rehberler

iOS: En Düşük ve Yüksek Parlaklık Değerlerini Seçmek

Otomatik parlaklık özelliği çoğu akıllı telefonla standart geliyor ve üst kısımdaki kamera yanında duran alıcı sayesinde ekran parlaklığı düzenleniyor. Ne kadar parlak ortamda ekran parlaklığı o kadar artıyor ki görüntü yansıması olmasın. Aksine kimi zaman bu aralığı değiştirmek gerekebilir.

iOS: En Düşük ve Yüksek Parlaklık Değerlerini Seçmek

iOS işletim sisteminde otomatik parlaklık diğer sistemler gibi işliyor. Karanlık odada parlaklık otomatik düşüyor. Eğer düzenleme yaparsanız ekran parlaklığı asla belirli değer altına düşmez. iOS 11 ve üstünde otomatik parlaklık açmak için erişilebilirlik seçeneklerine girmek gerekiyor. iOS 10 ve öncesinde ekran ayarları içinde parlaklık kısmında bulunuyor.

screenshot.1511269970

En düşük parlaklık değerini bir değerle sınırlandırmak adına epey karanlık bir odaya girin ve ekran parlaklığını manuel olarak düşürün ya da arttırın. Bu sizin için en düşük değer olarak atanacak.

screenshot.1511270155

En yüksek parlaklık içinse dışarı ve güneşli bir yere gidin ve otomatik aydınlatma sisteminin ekran parlaklığını düzenlemesini bekleyin. Dengeleme olduktan sonra ayarlar uygulaması içinden parlaklık değerini istediğiniz kıvama getirin.

Otomatik parlaklık sistemi karanlık ve aydınlık ortamda seçtiğiniz değerleri en düşük ve en yüksek parlaklık olarak alacak, sadece bu iki sınır arasında gidip gelecek. İlerde herhangi bir ortamda parlaklık değerini tekrar değiştirirseniz bir önceki sınırlar güncelleniyor olacak. Bu ayarlarla aynı zamanda bataryanın daha uzun dayanmasını da sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.