Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi 7’den Görüntüler Gelmeye Başladı

Çin, Pekin merkezli dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi Xiaomi‘nin yeni telefonu Mi 7‘den ilk görüntüler teknoloji dünyasında yayılmaya başlandı.

2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen amiral gemisi Xiaomi Mi 7, çerçevesiz tasarımla 18:9 oranında 6 inç ekran boyutuyla alıcıların karşısına çıkacak. Amiral gemisinde Snapdragon 845 işlemcisi ve 6 GB RAM kullanılacak. Telefonun bir diğer ilgi çekici özelliği de 16 MP çift kameraya sahip olması olacak. Rakipleriyle daha iyi yarışabilmek için özellik üstüne özellik katan Xiaomi, Mi 7 modelinde hızlı şarj özelliğini ve parmak izi sensörünü de kullanacak. Parmak izi sensörü telefonun arka tarafında yer alacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Xiaomi’nin yüz tanıma teknolojisinin bu modelde kullanılmadığı görülüyor. Şirketin bu konuda yoğun çalışmalar yürüttüğü ve yüz tanıma teknolojisi için henüz hazır olmadığı, bu modele entegre edilmediğinden düşünebiliyor. Dev akıllı telefon üreticisi Xiaomi, diğer modellerinde yüz tanıma teknolojisini kullanabilir.

Xiaomi Mi 7’nin teknoloji pazarında satış fiyatı 405 $ olarak alıcıların tercihine sunulabilir. Telefonun  Türkiye’de satışa sunulacak fiyatı konusunda bir şey söylemek henüz doğru olmaz. 2018 yılını bekleyip Xiaomi Mi 7’ye eklenecek diğer özellikleri de merakla takip edeceğiz.