Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonu Hızlı Şarj Etme

Android telefonunuzun şarjının çok yavaş dolmasından şikayetçi misiniz? Bu gerçekten çok sıkıcı bir durumdur. Telefonunuzu daha hızlı şarj etmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Android: Telefonu Hızlı Şarj Etme

Telefonu tek bir hamlede hızlı şarj etmek mümkün değildir. Telefonun hızlı şarj olmasını sağlamak için birbirinden farklı birkaç adım izlemeniz gerekecektir.

1- Doğru Şarj Aleti ve Kablo Kullanın

Telefonunuzu şarj ederken orijinal şarj aleti kullanın. Aksine yan sanayi şarj aletleri telefona her türlü sorunu yaşatabilir.

Ayrıca şarj kablosunu bir dizüstü bilgisayara bağlamak kötü fikirdir. Çünkü USB 3.0 4,5 watt üretirken, bir USB 2.0 portu 2,5 watt gücü boşa çıkartır. Bu yüzden telefonunuzu hızlı şarj etmek istiyorsanız en doğru yöntem şarj aletini prize takmaktır.

2- Uçak Modu 

Telefonu şarj olurken uçak moduna alın. Uçak modunda telefonunuzun tüm özellikleri kapanır. Bu sayede telefonunuz daha hızlı şarj olur. Eğer telefonu kapatmak istiyorsanız bu daha çok işinize yarayacaktır. Telefonun kapalı hali, uçak moduna göre şarjın daha hızlı dolmasını sağlar.

3- Pil Tasarruf Modu Kullanın

Telefonunuzu şarj ederken pil tasarruf modunu aktifleştirin. Telefonu pil tasarruf moduna aldığınızda telefonunuzda bazı özellikler kapanır.

4- Gereksiz Özellikleri Kapatın

Telefonunuzda açık unuttuğunuz Bluetooth, WiFi, Hücresel Veri Ağı ve NFC gibi özellikleri kapatın. Tüm uygulamalarınızı ve Google Play Store‘un güncellemelerini durdurun.

5- Parlaklığı Azaltın

Telefonu açıkken şarj etmek istiyorsanız telefonun ekran parlaklığını azaltın. Ekran parlaklığını azaltmanız da şarjın hızlı dolmasına etki edecektir.

Android: Telefonu Hızlı Şarj Etme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.