Güç Tuşu Bozulan iPhone'u Açmak ve Kapatmak

Güç tuşu bozulan iPhone'u açmak ve kapatmak için ne yapılması gerektiğini ele alıyoruz. Apple'ın iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarında güç tuşu şüphesiz oldukça önemli bir yere sahip. iOS işletim sisteminin geçmişinin önemli bir kısmında cihazı kapatmanın tek yolu bu tuşu kullanmaktan geçiyordu. Bu yıl kullanıma sunulan iOS 11 işletim sistemi güncellemesiyle bu durum değişti. Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarına cihazlarını kolayca kapatma imkanı sunan yazılımsal bir buton / seçenek sunuyor.

Eğer sahip olduğunuz iPhone, iPad veya iPod Touch'ın güç tuşu bozulduysa cihazınızı açmak veya kapatmak için aşağıda ele aldığımız işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Güç Tuşu Bozulan iPhone'u Açmak ve Kapatmak

Güç Butonu Çalışmayan iPhone Nasıl Kapatılır?

iPhone veya iPad'inizi fiziksel butona gerek kalmadan, yazılımsal butonu kullanarak kapatabilmeniz mümkün. iOS 11 ve daha güncel işletim sistemi versiyonlarında bu işlemi uygulayabilirsiniz.

  • Ana ekrandan Settings menüsüne erişin.
  • General seçeneğine dokunun. Açılan ekranda aşağı doğru kaydırma yapın ve en alt kısımdaki Shut Down butonunu kullanın.
  • Ekranda Slide to power off butonu belirecektir, burada kaydırma hareketi uygulayarak akıllı telefonunuzu kapatabilirsiniz.

Güç Butonu Çalışmayan iPhone Nasıl Açılır?

Güç tuşu bozuk iPhone'u nasıl kapatabileceğinizi anlattık, peki cihaz nasıl açılacak? Bunun çok basit bir çözümü var: Güç tuşu bozulan iOS cihazınızı basitçe şarja takınca cihaz saniyeler içerisinde otomatik olarak açılacaktır. Sizin başka bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.