Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy A5 Kamera Başarısız Hatası ve Çözümü

Samsung Galaxy A5 kamera başarısız hatası ve bu sorunun çözümü için neler yapabileceğinize bakıyoruz. Günümüzde akıllı telefonların en önemli işlevlerinden birisi şüphesiz fotoğraf ve video çekim imkanı sunmaları. Sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma uygulamalarının kullanımının da tavan yapmasıyla birlikte fotoğraf ve videoların sürekli olarak paylaşılması söz konusu oldu. Kullanıcılar bu nedenle yeni bir cihaz satın almak istediklerinde kamera yeteneklerine fazlasıyla önem veriyor. Samsung Galaxy A5 ve bazı diğer Samsung cihazlardaki stock kamera uygulaması açılmak istendiğinde zaman zaman Kamera Başarısız / Camera Failure hatası çıkabiliyor. Bu durum genellikle donanımsal bir arızadan değil de yazılımsal bir sorun nedeniyle ortaya çıkıyor. Sorunun çözümü ise zor değil.

Samsung Galaxy A5 Kamera Başarısız Hatası ve Çözümü

Sorunun kamera uygulamasının önbelleğinde saklanan verilerden kaynaklanması yüksek ihtimal. Kamera uygulamasının önbelleğini temizleyince bu hata mesajından kurtulmanız olası.

  • Settings menüsüne erişin.
  • Applications seçeneğine dokunun.
  • Cihazda kurulu olan uygulamaların listesi karşınıza gelecektir. Buradan kamera uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
  • Storage seçeneği ile devam edin.
  • Clear cache butonunu kullanın.

Kamera uygulamasını tekrar açmayı deneyin. Sorun çözülmezse sıkıntının cihazınıza yüklemiş olduğunuz üçüncü parti bir kamera uygulaması veya kameraya erişim izni olan başka bir uygulamadan kaynaklanma ihtimali var. Cihazınızı güvenli modda açarak tüm üçüncü parti araçların çalışmasını önleyebilir ve kameranın hata verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer güvenli moddayken kamera uygulamasında sıkıntı olmazsa yüklediğiniz üçüncü parti uygulamalardan birisi bu hataya neden olmuş demektir.

Cihazı güvenli modda çalıştırmak için öncelikle kapatın. Güç ve ses azaltma butonlarına basılı tutun. Ekranda Samsung logosu belirince güç butonunu serbest bırakın, ses azaltma butonuna basmaya devam edin. Ekranın sol üst köşesinde Safe Mode yazısı belirince ses tuşunu bırakın. Cihaz güvenli modda açılınca kamera uygulamasını açın ve kontrol edin.