Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone 8’de Boş Depolama Alanı Açmak

Akıllı telefonlarda bellek ve depolama alanı ilk merak edilen özelliklerden biri olmaya devam ediyor. Yeni nesil Android cihazlarda en düşük depolama alanı 32 GB oldu ve iPhone 8 ya da 8 Plus alanlarıysa en az 64 GB depolama alanı karşılıyor ama kullanılabilir alan biraz daha az.

iOS: iPhone 8’de Boş Depolama Alanı Açmak

Bununla birlikte yeni nesil 4K videolar ve GB yer kaplayan oyunlardan ötürü depolama alanı hızla dolabilir. İşin kötüsü diğer cihazlara 128 GB microSD kartlar ucuza takılabilirken iPhone ile kart yuvasına yer verilmiyor. Bu durumda boş alan açmak için işlem yapmanız gerekebilir.

screenshot.1511446987

iPhone 8 ile boş alan açmak adına yapmanız gereken belirli işlemler var. Yüksek kaliteli kamera ile yapılan çekimlerde dosya boyutunu azaltmak adına fotoğrafları optimize etmek, kullanılmayan uygulamaların dosyalarını kaldırmak ve eski sohbetleri otomatik olarak silmek öneriliyor.

  • Fotoğraf optimizasyonu için ayarlar uygulamasında genel kısmına girin ve iPhone depolama alanında fotoğraf optimizasyonu bulun ve aktifleştirin.
  • Kullanılmayan uygulamaların dosyalarından kurtulmak için ayarlar uygulamasında genel kısmına girin ve iPhone depolaması içinde kullanılmayan uygulamalarda temizliği aktifleştirin.
  • Eski sohbetlerin otomatik olarak silinmesini sağlamak için ayarlar uygulamasında mesajları bulun ve mesaj saklama seçeneğini 30 gün olarak sınırlandırın.

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.