Kategoriler
Haberler

OnePlus 5T İlk Güncellemesini Aldı Bile

Kısa süre önce ilan edilen ve dikkatleri üzerine çeken iPhone katili 500 dolarlık OnePlus 5T satışa sunulur sunulmaz 6 saat içinde tükendi! Firma açıklamasına göre şu ana kadarki en hızlı satan OnePlus modeli bizlerle. 6 inç 18:9 oranlı ekran ve Snapdragon 835 işlemci gibi ilerlemeler içeren cihaz ilk etapta Android 7.1.1 yüklü geliyor. 499 dolar olan 64 GB kapasite ve 6 GB RAM bellek süren sürüm adeta kapanın elinde kalıyor. Firma ise boş durmuyor ve hızlı biçimde Android 8.0 Oreo güncellemesi üzerinde çalışıyor.

screenshot.1511545727

Bizler bu güncellemeyi merak ederken daha zaman kaybetmeden cihaza ait ilk yazılım güncellemesi geldi. KRACK adlı Wi-Fi açığını kapatan yama dağıtıma girdi. Aynı güncellemeyle parmak izi ve face unlock ile ilgili iyileştirmeler de geliyor. 107 MB boyutlu güncelleme paketinden sonra OxygenOS 4.7.2 sürümü geçerli oluyor. Firma açıklamasına göre bir sonraki güncellemeyle kullanıcılardan gelen bildirimler ışığında diğer eksikler giderilecek. Bunlardan birinin kamera iyileştirmeleri olacağı söyleniyor.

screenshot.1511545802

Bu arada diğer cihaz sahipleri de unutulmuş değil. Kısa süre önce OnePlus 3 ve 3T sahiplerine Android 8 Oreo esaslı OxygenOS 5.0 sunuldu. OnePlus 5 için de OxygenOS 5.0 yolda ve firma açıklamasına göre bu güncellemeyle birlikte OnePlus 5 sahipleri de face unlock kullanabilir olacak. Az cihaza sahip firmanın seri biçimde güncellemeler yağdırması şaşırtıcı değil ama yine de tebrik ediyoruz.