Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Yeni Chrome Sekmesindeki Önerileri Kapatmak

Google Chrome internet tarayıcının Android ve iOS destekli mobil sürümleri bir kez daha güncellendi. Hızlı arama alanı altına eklenen site önerileri ilginizi çekebilir ya da istenmeyen bir bilgi yığınına dönüşebilir. Rahatsız oluyorsanız ve amacınız bu yeni önerileri gizlemekse çözümü basit.

Android/iOS: Yeni Chrome Sekmesindeki Önerileri Kapatmak

Önerilen içerikler ilgi çekici değilse ve rahatsız ediyorsa kapatmak için şu adımları izleyin:

iOS

iPhone ile kurulan Chrome uygulamasını başlatın ve daha fazla seçenek sunan üç noktalı menüsüne tıklayın. Ayarlar seçin ve gizlilik kısmını bulun. Ardından arama ve site önerileri anahtarını kapalı duruma getirin.

screenshot.1511545072

Android

Android tarafındaysa iOS sürümü kadar basit bir ayar seçeneği yer almıyor. Bu nedenden ötürü önerileri gizlemek için Chrome uygulamasını açtıktan sonra adres satırına gelin ve

chrome://#enable-ntp-remote-suggestions

gönderin. Ardından beliren menüden kapatma seçeneğini kullanın ve Chrome’un gösterdiği yeniden başlatma gerekli butonuna tıklayın. Tek yapmanız gereken bu. Değişimden sonra yeni sekme açınca artık öneriler gelmiyor olacak. Bunun yerine en yeni eklenen yer imleri gösteriliyor olacak.

screenshot.1511544126

Chrome54 ile eklenmiş olan bu özellik aylardan beri kullanımda ve Chrome’un iOS sürümüne daha sonradan eklendi ama Android seçeneklerinde yer almaması şaşırtıcı.