Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Profilinizden Gizleyin

Instagram‘da etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden gizlemek için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Paylaşılan bir fotoğraf veya videoda yer alan kişileri etiketlemek onlara ilgili içeriği paylaştığınızı bildirmenin güzel bir yöntemi. Bu içerikler aynı zamanda ilgili kişilerin profilinde Photos of You sekmesinde de görülebilir durumda oluyor. Tabii kullanıcılar her zaman başkalarının paylaştığı fotoğraflarda etiketlenmekten hoşlanmayabilir, özellikle de bunların profillerinde görülebilir olması rahatsız edebilir. Android’li akıllı telefon ve iPhone’larda kurulu olan Instagram‘da etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden gizlemeniz mümkün.

Instagram: Etiketlendiğiniz Fotoğrafları Profilinizden Gizleyin

Biz işlemi iPhone üzerinden anlattık fakat aynı işlemler Android’li akıllı telefonlarda da geçerli.

Instagram uygulamasını açın ve sağ alttaki profil simgesine dokunun.

Profil sayfanızda Photos of You sekmesini görüntüleyin. Burada etiketlendiğiniz fotoğraf ve videolar belirmekte. Gizlemek istediğiniz fotoğrafa dokunun.

Arayüzde sağ üst kısımda bulunan, üç noktalı simgeye sahip olan butonu kullanın. Photo Options‘a gidin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Karşınıza gelen ekranda Hide from My Profile seçeneğini işaretleyin ve sağ üst kısımdaki Done butonuna dokunun.

Instagram etiketlendiğiniz fotoğraflardaki etiketleri kaldırma olanağı da sunuyor fakat bunu yaptığınız takdirde sonradan kendinizi etiketlemeniz mümkün olmuyor.

Uygulamada bir defada etiketlenmiş olduğunuz birden fazla fotoğrafı profilinizden gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun için uygulamayı açın ve profil sayfanıza gidin.

Profil sayfanızda dişli çark simgesine sahip olan butona dokunun.

Account sekmesi altındaki Photos of You seçeneği ile devam edin.

Hide Photos‘a dokunun.

Gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Sağ üst kısımdaki Hide Photos seçeneğine dokunun. Hide From Profile butonunu kullanarak işlemi onaylayın.