Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Android Oreo Güncellemesi

Samsung Galaxy S6 Android Oreo güncellemesi hakkında şaşırtıcı bir gelişme söz konusu. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung bugünlerde 2017 yılının amiral gemisi akıllı telefonlarından Galaxy S8 için Android Oreo güncellemesinin Beta versiyonunu dağıtıyor. Firmanın geçen yılki amiral gemisi modeli Galaxy S7’nin de Oreo güncellemesini alacağı daha önce doğrulanmıştı. Duruma bakılırsa sürpriz şekilde Galaxy S6 akıllı telefon da Android Oreo güncellemesini alacak.

Samsung Galaxy S6 Android Oreo Güncellemesi

Bilindiği gibi Galaxy S6 firmanın 2015 yılında kullanıma sunduğu üst düzey akıllı telefonu ve Android Oreo güncellemesini alacak olması çok da beklenmiyordu. Reddit kullanıcısı CyberConCoder Galaxy S6 için Android Oreo güncellemesini dört farklı Samsung temsilcisine doğrulatmış görünüyor. Üstelik temsilcilerden birisi güncellemenin geleceğini süpervizörüne doğrulattığını da ifade etmiş durumda.

Güncellemenin geleceği belirtilse de ne zaman dağıtıma gireceği konusunda herhangi bir bilgi verilemiyor. Üç nesil öncede kalan akıllı telefonların majör güncelleme alması Android cephesinde pek alışıldık bir durum değil fakat bunun sağlanabiliyor olması ve devamının gelmesi kullanıcılar açısından şüphesiz sevindirici bir gelişme olacaktır.

Galaxy S6 akıllı telefonun 5.1 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda sekiz çekirdek işlemcili Exynos 7420 Octa yongaseti, 3 GB RAM, 16 / 32 / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 16 MP çözünürlüklü f/1.9 ana kamera, ön yüzde 5 MP çözünürlüklü f/1.9 selfie kamerası ve 2550 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Ürün kutusundan Android Lollipop işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu ve sonrasında Marshmallow ile Nougat güncellemelerini almıştı.