Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonu Stock Android’e Döndürme

Android telefonunuzun ana temasından ve iç  görünümünden sıkıldınız mı? Stock Android kullanarak Google’ın tüm özelliklerinden daha detaylı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Android: Telefonu Stock Android’e Döndürme

Telefonu Root’a gerek duymadan Stock Android’e döndürebilirsiniz. Bunun için telefonunuzda birkaç değişiklik yapmak yeterli olacaktır.
1- Başlatıcınızı Değiştirin
Telefonunuzu Stock Android’e dönüştürmek için telefonda uygulayacağınız ilk değişiklik başlatıcınızı değiştirmek olacaktır. Google Asistan Launcher ile Stock Android deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.

Google Asistan Launcher’i indirmek için buraya tıklayın.

2- Klavyenizi Değiştirmeyi Unutmayın

Stock Android moduna tamamen girebilmek için bir de Google Klavye‘ye geçmeyi unutmayın. Google Klavye’yi indirmek için buraya tıklayın.

3- Google Kamera Kullanın

Telefonun kendi kamera uygulamasından vazgeçerek Google Kamera‘yı kullanın. Kullanım kolaylığı bakımından Google Kamera’yı tercih edebilirsiniz.

Google Kamera‘yı Google Play Store’da bulamayacağınız için APK olarak indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

4- Mesajlar Uygulamasını Değiştirin

Android telefonunuzda var olan Mesajlar‘ı değiştirin ve mesajlar ekranını da Stock Android görünüme dönüştürün. Nexus cihazları için yeni bir uygulama olan Android Messages ile mesajlaşma ekranınızı da Stock Android’e dönüştürebilirsiniz.

Android Mesaages’i indirmek için buraya tıklayın.

5- Diğer Uygulamaları da Edinin

Telefonunuzu Stock Android’e tamamen dönüştürmek için de yukarıda bahsettiklerimizle beraber aşağıda yer alan diğer uygulamaları da indirin.

Google Takvim‘leri buraya tıklayarak indirin.

Saati de değiştirin. Saat uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Galeri ekranınızı da Stock Android’e dönüştürmek için Google Fotoğraflar‘ı indirin. Google fotoğrafları indirmek için buraya tıklayın.

Hesap Makinesi‘ni indirmek için buraya tıklayın. Hesap Makinesi isimli uygulama ile Stock Android’e dönüştürdüğünüz telefonun son rötuşlarını yapabilirsiniz.

Android: Telefonu Stock Android’e Döndürme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı forumumuz üzerinden yeni konu açarak bize iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.