Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Olma Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Yavaş şarj olan bir akıllı telefona günümüz kullanıcılarının tahammülü yok. Özellikle de Galaxy Note 8 gibi üst düzey bir cihazınız varsa elbette yavaş şarj olma sorunuyla karşı karşıya kalmak istemezsiniz. Ne yazık ki sayısı azımsanmayacak bir kullanıcı kitlesi Galaxy Note 8’de yavaş şarj olma sorunu yaşamakta.

Akıllı telefonda 3300 mAh kapasiteli bir pil bulunmakta ve Samsung bu ürününde elbette hızlı şarj teknolojisine yer veriyor. Fakat cihazda yine de yavaş şarj olma sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunun çok farklı sebepleri olabilir.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Samsung Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 8 hem kablolu hem de kablosuz şarj edilebildiği için her iki seçenekte de sorun yaşamanız olası.

  • Settings – Battery menüsüne ilerleyin.
  • Burada tercih ettiğiniz şarj metoduna uygun olarak Fast Cable Charging veya Fast Wireless Charging seçeneğinin etkin durumda olduğundan emin olun.
  • Kablonun fazla bükülmesi, içerisinde kırılma ve çatlamalara neden olarak şarj işlemini olumsuz etkileyebilir. Konnektör kısmının tozlu ve kirlenmiş olması da şarj hızını etkileyebilir. Kablonun temiz ve hasar görmemiş olduğundan emin olun. Farklı bir kabloyla deneme yaparak sorunun kabloda olup olmadığını kontrol edin.
  • Adaptörün hasar almış / bozulmuş olması da mümkün. Arkadaşlarınızdan hızlı şarj edebilen başka bir adaptör bularak deneme yapabilirsiniz.
  • Bunlar dışında yazılım güncellemelerini denetleyip varsa güncel işletim sistemi versiyonunu yükleme, akıllı telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama veya stock firmware yüklemek de sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.
İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad ekranındaki yazıları büyütme

Bu işlemlerden olumlu sonuç elde edemiyorsanız teknik servisten yardım istemelisiniz.