Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8’de Ekranın Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy Note 8’de ekranın dönmemesi sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Galaxy Note 8 şüphesiz hemen her akıllı telefon kullanıcısının sahip olmak isteyeceği nitelikte bir ürün. Kullanıma sunulmasıyla birlikte birçok kullanıcının kalbini kazandığını söyleyebiliriz. Samsung, bu yeni amiral gemisi akıllı telefonunda önceki nesillere kıyasla radikal tasarım değişikliklerine gitti ve elbette üst düzey donanımsal bileşenler kullanıyor. Teknoloji dünyasında, özellikle de akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ne yazık ki her şey toz pembe olmuyor. En iyi akıllı telefonlar dahi -çoğunlukla yazılımsal kaynaklı sıkıntılar nedeniyle- sorunlar yaşatabiliyor. Galaxy Note 8’de de zaman zaman ekranın dönmemesi sorunu görülebiliyor.

Samsung Galaxy Note 8’de Ekranın Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

Bu durumun sensörlerle ilgili, yani donanımsal bir problem olma ihtimali çok düşük. Yine de telefon uygulamasında *#0*# tuşlamasını yaparak sensörlerin küçük bir testten geçirilmesini sağlayabilirsiniz.

Sıkıntı çoğunlukla yazılımsal bir problemden kaynaklanıyor. Öncelikle ekran döndürme seçeneğinin etkin durumda olduğundan emin olun. Bu seçenek etkinse tüm bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle akıllı telefonu kapatın. Güç ve ses artırma butonlarına basılı tutun.
  • Ekranda Samsung logosu belirince tuşları bırakın.
  • Wipe Data/Factory Reset seçeneğine ilerlemek için yön tuşları olarak ses tuşlarını, Enter tuşu olarak Bixby tuşunu kullanın.
  • Yes-Delete All User Data seçeneğine ilerleyin.
  • Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirilecek ve işlem sonunda Galaxy Note 8 akıllı telefon kutusundan çıktığı haline dönecektir.

Sorun devam ederse akıllı telefona stock firmware’i flash’lamayı düşünebilirsiniz. Onda da sonuç elde edemezseniz teknik servisten yardım almanızı öneriyoruz.