Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook Uygulaması Kullanmadan Bildirimleri Alma

Facebook uygulaması telefonunuzda fazla yer kaplıyor ya da telefonunuzda var olduğu sürece pili hızlıca tüketiyor olabilir. Facebook uygulamasını silerek de gelen bildirimleri alabilirsiniz.

Android: Facebook Uygulaması Kullanmadan Bildirimleri Alma

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda Facebook uygulamasına gerek kalmadan size gelen Facebook bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için üç ayrı yol vardır.

1- Chrome Bildirimleri

Eylül ayı itibariyle Google Chrome, Facebook bildirimleri almanızı sağlıyor. Facebook’a Google Chrome tarayıcısıyla giriş yaptığınızda ekranın altında açılacak olan ”Facebook Bildirimlerine İzin Ver” penceresini onaylayın ve Facebook bildirimlerini almaya başlayın.

2- Tinfoil

Facebook for Tinfoil isimli uygulama ile Facebook’u açtığınızda Facebook ana sayfanız ve profiliniz bir web tarayıcısında açılır. Bu uygulama bildirimleri senkronize etmez, verileri önbelleğe almaz veya arka planda sistem kaynaklarını tükenmez. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Eğer yine de bildirimleri almak istiyorsanız IFTTT‘yi indirin. Uygulamayı buraya tıklayarak akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Şebekeden tamamen uzaklaşmak için E-posta yolu ile, Facebook bildirimlerini alabilirsiniz. Bunun için Facebook’ta Ayarlar‘a gidip Bildirim Ayarları‘ndan E-posta Yoluyla tercihini de yapabilir, bildirimlerinizi E-posta olarak alabilirsiniz.