Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook’ta “Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu” Sorunu ve Çözümü

Facebook, kullanıcılarının güvenliği için güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkartıyor. Kimlik doğrulama ile kullanıcılarının hesabına erişen kişinin kendileri olup olmadığını kontrol ediyor.

Facebook'tan kimlik kontrolü - Ankara Eğitim Dünyası

E-posta ya da şifresini yanlış giren kullanıcılar “Kimlik doğrulama başarısız oldu” hatası ile karşılaşıyor. Bu uyarı tamamen Facebook kullanıcılarının hesaplarının güvende tutulması içindir.

Android: Facebook’ta “Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu” Sorunu ve Çözümü

Facebook’ta giriş yaparken aldığınız “Kimlik doğrulama başarısız oldu” hatasının çözümü için sizlere birçok ipucu verebiliriz.

1- Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Yavaş Girin

Kullanıcı adı ve şifrenizi yanlış girdiğinizde bu uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Şifrenizi girerken CapsLock tuşunun açık veya kapalı olmasına da şifrenizin içinde yer alan karakterlere göre dikkat edin.

2- Bağlantıyı Kontrol Edin

İnternet bağlantınızı kontrol edin. WiFi ya da hücresel veri bağlantınız kesildiğinde de bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.

3- Telefon Numarası Kodunu Kontrol Edin

Telefon numarası ile giriş yapıyorsanız telefon numaranızı kontrol edin. Eğer, örneğin 0049 gibi bir alan koduna sahipseniz alan kodunun doğruluğunu da kontrol etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

4- Tarih / Saat Ayarları

Telefonun tarih ve saatinin doğru olduğundan emin olun. Çünkü telefonun tarihi ve saati diğer uygulamaları kullanmanızda da sorun çıkarabilir.

5- Google Hesabınızı Senkronize Edin

Ayarlar > Hesaplar > Menü > Otomatik Senkronizasyon Verileri‘ne gidin ve Google hesabınızı Facebook uygulaması ile senkronize edin.

6- Önbellek Verileri’ni Temizleyin

Facebook uygulamasının Önbellek Verileri‘ni temizleyin. Ayarlar > Uygulamalar > Facebook > Önbellek Verileri’ni Temizle‘ye dokunarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

7- Facebook Uygulamasını Güncelleyin

Eğer uygulamanın son sürümü Google Play Store‘da mevcutsa uygulamayı güncelleyin. Uygulamayı güncellemezseniz uygulamayı kullanırken basit sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

8- Uygulamayı Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Facebook uygulamasını kaldırın ve daha sonra tekrar yükleyin. “Kimlik doğrulama başarısız oldu” hatası uygulamadan da kaynaklanıyor olabilir.

9- Hesabınıza Yeni Bir Şifre Belirleyin

Hesabınıza güvenli, karışık ve aklınızda tutabileceğiniz bir şifre belirleyin. Aldığınız bu uyarı, şifrenizin çok karışık olduğundan veya şifreyi girerken karıştırdığınızdan, şifreyi doğru giremediğinizden kaynaklanabilir.